Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

31 lipca 2014 przez Europcar Polska · 5 komentarzy

Zwiedzanie Europy samochodem cz. II

79. zwiedzanie europy autem cz.2Kontynuując wątek zwiedzania Europy samochodem przedstawiamy państwu kolejne zakątki, które naszym zdaniem warto uwzględnić w swoim planie podróży. Tym razem zaczniemy od rejonu chłodniejszego, czyli Skandynawii.

Miastem, w którym warto zatrzymać się dłużej jest Tallin – stolica Estonii i zarazem jedno z najlepiej zachowanych miast średniowiecznej Europy. Swój urok zawdzięcza przede wszystkim atrakcyjnemu położeniu nad Morzem Bałtyckim w południowej części Zatoki Fińskiej. Wyjątkowy krajobraz tego miasta tworzą pastelowe kamienice, okazałe średniowieczne mury obronne oraz 26 baszt, które za sprawą pięknej czerwonej dachówki kontrastując z reszt ą zabudowy. Będąc w Tallinie warto wybrać się na Górę Katedralną o nazwie Toompea. Znajduje się ona nad jeziorem Ulemiste i jest zaliczana do tzw. Górnego Miasta. Tam też wznosi się XIII-wieczny zamek ze słynną wieżą Hermanna – narodowy symbol Estonii.

Podczas zwiedzania Europy, ciekawym rozwiązaniem będzie także wycieczka do Rumunii. Niewątpliwie do najpiękniejszych rejonów tego kraju należą: delta Dunaju oraz wąwóz Bicaz znajdujący się w najgłębszym kanionie Europy. Dla tych, którzy potrzebują bardziej ekstremalnych wrażeń proponujemy wycieczkę w Karpaty. Niewykluczone, że spotkają tam Państwo niedźwiedzia brunatnego, bowiem w Rumunii żyje ich aż 6,5 tysiąca. Fanom powieści grozy proponujemy oczywiście wycieczkę do Transylwanii – krainy hrabiego Draculi. Oprócz tajemniczej aury oraz rzadko używanych szlaków górskich rejon ten posiada urok wielokulturowej tradycji. Jest to istny tygiel narodowościowy. Mieszkają tu Rumuni, Węgrzy, Szeklerzy, Cyganie i Niemcy. Zwieńczeniem pobytu w Rumunii powinien być jednak odpoczynek na wybrzeżu czarnomorskim w miejscowości Mamaia. Położona na wąskim pasie ziemi pomiędzy Morzem Czarnym a jeziorem Siutghiol z nieziemskimi plażami – tworzy prawdziwy raj na ziemi.

Kolejnym idyllicznym miejscem w Europie jest wyspa Zakynthos w Grecji. Tym, co na długo zapada w pamięć są Błękitne groty Skinari oraz Przylądek Keri. Stanowią one bodaj najpiękniejsze punkty widokowe na całej wyspie. W lazurowych wodach Morza Jońskiego odnajdziemy bujną florę i faunę m. in. rozgwiazdy, delfiny i chlubę wyspy – morskie żółwie Caretta-caretta. Nie bez przyczyny Zakynthos nazywana jest ,,wyspą zapachów” bowiem występuje na niej ponad 7000 gatunków kwiatów.

Nasz plan podróży po Europie nie byłby kompletny, gdybyśmy nie wspomnieli w nim o Sardynii. Wyspa otoczona zewsząd kryształowo czystymi wodami, które mienią się różnymi barwami: od szmaragdowej po zieloną tworzą niesamowity nastrój błogości. Sielskości dodaje temu miejscu także urozmaicona linia brzegowa – z licznymi przylądkami i cyplami, na których znajdują się niewielkie latarnie morskie. Największe wrażenie robią jednak czerwone skały w Arbatax i plaża Piscinas z jedynymi na Sardynii wydmami. Dla osób podróżujących samochodem Sardynia stanowi niezwykle wdzięczną okolicę. Przejazd tzw. trasami panoramicznymi dostarcza wielu doznań. Wśród nich wymienić należy Drogę Wschodnią (L’Orientale Sarda) przebiegającą wzdłuż wybrzeża wschodniego czy oplątująca Rivierę Koralową drogę z Bosy do Alghero. Którąkolwiek jednak trasą byśmy nie jechali – zawsze otrzymamy kojące, rajskie krajobrazy.

Podróżowanie po Europie samochodem może być niezwykle inspirującym i ciekawym doświadczeniem. Mamy nadzieję, że przybliżając Państwu piękno niektórych europejskich zakątków, zachęciliśmy do poznawania naszego kontynentu. Samochodem można dotrzeć nie tylko do popularnych kurortów, lecz także unikatowych, rzadko uczęszczanych rejonów, których Europa ma jeszcze całkiem sporo. Wszystkie te miejsca czekają, aby Państwo odkryli je na nowo – dla siebie.

{ 5 odpowiedzi… przeczytaj je poniżej dodaj swój komentarz }

Albar Kwiecień 21, 2016 o 14:23

Zawsze chciałem zwiedzać Europę samochodem 🙂

Odpowiedz

regeneracja turbin Sierpień 18, 2016 o 14:22

Zwiedziłem kilka krajów swoim autem i gdybym miał wybrać jeszcze raz środek transportu – wybrałbym ponownie auto 🙂

Odpowiedz

regeneracja turbosprężarek Listopad 7, 2016 o 22:21

Zdecydowanie podróż autem ze znajomymi po Europie. Polecam!

Odpowiedz

Kownan Kwiecień 20, 2017 o 13:03

Jeżeli dużo jeździcie autem to z pewnością mogą Wam się przydać takie nowoczesne technologie https://www.vw-sklep.pl/pl/blog/technologia-w-podrozy.html Bardzo przydatne w trakcie długiej trasy.

Odpowiedz

OES Czerwiec 7, 2017 o 11:34

Wspaniale! Na pewno w przyszłości wybiorę się na coś takiego. Chcę przeżyć to chociaż raz w życiu.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: