Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

24 lipca 2014 przez Europcar Polska · 1 odpowiedź

Zwiedzanie Europy autem cz. I

 

78. zwiedzanie europy autem

Podróż po Europie może być ekscytującym doświadczeniem. Stary kontynent nadal kryje w sobie wiele tajemnic i stanowi wyzwanie dla dociekliwych podróżników. Aby móc dokładnie zapoznać się z pięknem Europy: jej przyrodą, architekturą i kulturą, warto wybrać się w podróż samochodem. Wybierając ten właśnie środek lokomocji będziemy mogli zrealizować nieszablonowy plan podróży i swobodnie przemieszczać się bez konieczności śledzenia rozkładu jazdy czy dokonywania odprawy.

 

Podróż autem po Europie proponujemy rozpocząć od ciepłej części kontynentu, czyli od krajów śródziemnomorskich. Miejscem, które warto obrać za punkt początkowy wyprawy jest Gibraltar. Znajduje się on na styku trzech kontynentów. To tutaj krzyżowały się również trzy wielkie kultury: angielska, arabska i hiszpańska, których wpływy widoczne są na tym terenie do dzisiaj. Większość powierzchni cypla zajmuje wapienna jurajska Skała Gibraltarska z okazałym rezerwatem przyrody. Żyje tam jedyny dziki gatunek małp w Europie – magoty. Wizytówką Gibraltaru jest także Jaskinia Saint Michael’s Cave – zamieniona na salę koncertową dla 1000 osób. Atrakcją, która przyciąga turystów są słynne mgły nad Cieśniną Gibraltarską, występujące od czerwca do sierpnia, zwane ,,pocałunkami Londynu”.

Podążając na północ wybrzeżem półwyspu iberyjskiego możemy dotrzeć do innego równie atrakcyjnego miejsca, jakim jest Barcelona – perła wśród hiszpańskich miast. Ta niezwykła stolica Katalonii posiada aż 9 zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwa Unesco. Wśród nich warto wymienić Park Güell otoczony malowniczym murem wykonanym z kolorowych kamieni o nieregularnym kształcie oraz XIX-wieczny budynek Casa Batlló, którego fasada nawiązuje do motywów zwierzęcych: kości, kłów i łusek. Innym imponującym zabytkiem jest z kolei Sagrada Família – secesyjna świątynia rzymsko-katolicka z wieżą o wysokości 180m oraz misternymi zdobieniami.

Opuściwszy półwysep Iberyjski możemy podążać szlakiem winnym aż do samej Szampanii. Dla podróżujących samochodem szczególnie atrakcyjny jest specjalnie oznakowany odcinek Route Touristique du Champagne o długości 600km. Prowadzi on krętymi, bocznymi drogami wśród upraw winorośli kierując turystów do poszczególnych piwnic z winem. Miastem, które ugości odwiedzających Szampanię będzie Reims, z licznymi kawiarniami i restauracjami. Będąc tu należy koniecznie zobaczyć gotycka katedrę Notre Dame z bogatą dekoracją rzeźbiarską.

Pożegnawszy północno-wschodnie rejony Francji możemy skierować swoje kroki ku terenom nieco zimniejszym. Ciekawą propozycją może okazać się Norwegia ze swoim krajobrazem fiordowym. Magnesem, który przyciąga turystów i jednocześnie wynagradza niskie temperatury są zorze polarne. Każdy, kto widział aurorę borealis potwierdzi, że jest to przeżycie nieomal mistyczne. Nie mniejszych przeżyć dostarczy także pobyt w mieście Bergen nazywanym bramą fiordów. Najlepiej podziwiać je ze słynnej kolejki linowo-terenowej o nazwie Funikular. Łączy ona miasto ze szczytem góry Fløyen stanowiącej główny punkt widokowy. Wbrew obiegowej opinii Norwegia posiada bardzo przyjazny klimat. Dzieje się tak dzięki Golfsztromowi oraz prądom powietrza, które sprawiają, że niska temperatura nie jest w rzeczywistości tak dotkliwa, jak by się mogło wydawać.

Jak widać podróż po Europie może być niezwykle urozmaicona. Zaprezentowane przez nas zakątki stanowią jedynie niewielki fragment mogący posłużyć za inspirację. Zapraszamy do przeczytania II części naszego bloga, w którym pokażemy, o jakie miejsca w Europie warto jeszcze uzupełnić swój plan podróży samochodowej.

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój komentarz }

scraping with proxy Październik 15, 2017 o 15:39

Good post. I learn something totally new and challenging on sites
I stumbleupon everyday. It will always be useful to read content from other authors and practice something from other websites.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: