Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

29 maja 2017 przez Europcar Polska · 1 odpowiedź

Ziemia sandomierska. Pomysł na czerwcowy długi weekend

Ziemia sandomierska, Pomysł na czerwcowy długi weekendJeżeli jeszcze nie macie pomysłu, jak spędzić cztery wolne dni w czerwcu, to mamy dla Was ciekawą propozycję. I to wcale nie za granicą. Mowa oczywiście o Świętokrzyskiem, a dokładnie okolicach Sandomierza.

Zacznijmy od samego miasta, które jest prawdziwą perełką na turystycznej mapie Polski. Urokliwy rynek, wspaniale zachowany średniowieczny zamek, przepięknie ukwiecone ulice i balkony, a do tego niezwykłe, iście rzymskie usytuowanie – na siedmiu wzgórzach. To wszystko sprawia, że w Sandomierzu panuje wyjątkowa atmosfera, która udziela się każdemu, kto do niego przybędzie

Jeżeli zamierzacie zostać w ziemi sandomierskiej na kilka dni, to koniecznie udajcie się w podróż szlakiem sandomierskich winnic. W promieniu 30 kilometrów od Sandomierza znajdziecie aż kilkanaście tego typu miejsc. Możecie tam nie tylko degustować różne trunki, lecz także dowiedzieć się czegoś ciekawego na temat sposobu ich produkcji. Oprócz tego wizyta w winnicy to także okazja do spróbowania innych lokalnych specjałów, takich jak sery czy wędliny.

Informacje dotyczące lokalizacji i dostępności poszczególnych winnic możecie znaleźć folderach znajdujących się  w miejskim biurze turystycznym lub też w Internecie. Większość sandomierskich winnic posiada bowiem stronę lub profil na portalu społecznościowym. Wystarczy, że wcześniej zapowiecie się gospodarzowi i umówicie na degustację. A jest w czym wybierać. W Świętokrzyskiem produkowane są zarówno wina białe, jak i czerwone czy też różowe. Wcale nie musicie jechać do Szampanii czy do Porto.

Jeżeli natomiast jesteście pasjonatami wycieczek historycznych i lubicie zwiedzać dawne twierdze czy pałace, to powinniście wybrać się do ruin zamku Krzyżtopór. Jest to ogromna budowla, która choć lata świetności ma już za sobą, to jednak nadal robi piorunujące wrażenie na zwiedzających. Patrząc na ruiny zamku wzniesione przez możny ród Ossolińskich widać, że niegdyś była to potężna fortyfikacja, która posiadała wiele imponujących rozwiązań architektonicznych. Zamek, jest również ciekawy z tego względu, że jego struktura odzwierciedla układ kalendarza (np. 365 okien).

Będąc w okolicach Sandomierza, warto odwiedzić również Fabrykę Porcelany w Ćmielowie. To doskonała okazja, aby poznać historię polskiej porcelany i zobaczyć oryginalną porcelanową zastawę, która uchodzi wręcz za dzieło sztuki. W Fabryce znajduje się Żywe Muzeum Porcelany, Sklep firmowy, Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz kawiarnia. Oprócz zwiedzania istnieje także możliwość wzięcia udziału w warsztatach plastycznych.

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Was do odwiedzenia Ziemi sandomierskiej. Miejsca, które Wam przedstawiliśmy, nie wyczerpują wszystkich możliwości, jakie stwarza ten przepiękny region. Zachęcamy, abyście odkryli go indywidualnie, na swój sposób. Nie ma na co czekać. Długi weekend tuż, tuż…

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój komentarz }

Sandomierzanin Czerwiec 12, 2017 o 08:55

Byłem, widziałem, Ojciec Mateusz potwierdza. Coś niesamowitego. Polecam Wąwóz Jadwigi, sandomierskie błonia, cydr po Trasie Podziemnej i Zamek Roku – 365 okien, 12 sal balowych, 4 wieże i jeden Krzyżtopór.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: