Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

30 sierpnia 2018 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Za co kochamy Bułgarię

Driving into the Sunset. Romantic Young Couple Enjoying Sunset Drive in Classic Vintage Sports Car

Bułgaria to nadal jeden z najpopularniejszych kierunków wycieczek, który obierają Polacy. Na czym polega fenomen tego pięknego bałkańskiego kraju? Przeczytajcie!

Jeżeli lubicie rekreację, to koniecznie musicie zarezerwować sobie czas na wycieczkę rowerową wzdłuż Dunaju. Po drodze będziecie mijać urokliwe miasteczka, cieniste lasy, liczne półwyspy, winnice i sady. Dzięki urozmaiconej linii brzegowej z malowniczymi pętlami, które zatacza rzeka – wycieczka będzie nie tylko ciekawa, lecz także wymagająca dobrej kondycji.

Podróż do Bułgarii byłaby niekompletna, gdybyście nie odwiedzili stolicy kraju. Sofia to miasto-muzeum. Znajdziecie w nim przepiękne katedry, cerkwie, monastery, rotundy, a nawet starożytny amfiteatr. Obiektami cieszącymi się największą popularnością są: średniowieczna cerkiew Bojańska, kościół św. Zofii, do którego nawiązuje nazwa samego miasta, Serdika, czyli ruiny starożytnego rzymskiego miasta.

Innym miastem, które warto odwiedzić w Bułgarii jest Bełogradczik. Miasteczko położone jest na górzystym terenie Starej Płaniny w otoczeniu skał o nazwie Bełogradcziszki Skali. Wizytówką tego miejsca jest starożytna twierdza Kaleto pochodząca z III w. n.e. Oprócz tego w pobliżu znajduje się obserwatorium astronomiczne.

Tym, którzy lubią wylegiwać się na piaszczystych plażach, polecamy przylądek Kaliakra, który znajduje się na wybrzeżu Morza Czarnego, w północno-wschodniej części kraju. Ze względu na położenie, najwygodniej więc będzie wybrać się w ten rejon samochodem (Sprawdź wynajem auta Bułgaria). Dzięki takiemu rozwiązaniu będziecie mogli zwiedzić cały przylądek; a jest co oglądać. Kaplica św. Mikołaja usytuowana na skalistym wybrzeżu, płomiennorude klify w Zatoce Bolata, lazurowe wody, w których pływają urocze delfiny to tylko niektóre z cudów przylądka Kaliakra. Co tu dużo mówić. Po prostu raj na ziemi!

Bułgaria to wymarzony cel wycieczek zarówno dla wielbicieli zabytków, jak i podróżników, którzy cenią sobie przede wszystkim kontakt z naturą. Jeżeli jeszcze nie zaplanowaliście urlopu, to najwyższy czas, aby poszukać biletów i zacząć kompletować bagaż. Bułgaria czeka!

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: