Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

20 września 2013 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Z Poznania na weekend!

na weekend z poznania, wypożyczalnia samochodów Poznań„Poznań – miasto doznań”! Takie banery zachęcające do odwiedzenia stolicy wielkopolski zauważyć można na terenie całego kraju. Nie dziwi więc, że turystów z roku na rok przybywa. Ratusz z koziołkami, ul. Św. Marcina, Stary Browar, Malta, mecz Lecha. Zróżnicowane atrakcje kuszą ludzi o różnych zainteresowaniach. Ale sam Poznań, to nie wszystko, o czym zapominają nie tylko turyści, ale i sami mieszkańcy, szczególnie ci napływowi. Okolice Poznania oferują wiele! Wystarczy wolny dzień i samochód! Pamiętaj, że nawet brak auta nie powinien być dla Ciebie przeszkodą przed wyjazdem za miasto. W Poznaniu aż roi się od wypożyczalni! Nie mając więc już żadnej wymówki, sprawdź jakie perełki kryją się w okolicach Poznania!

1. Skansen Miniatur w Pobiedziskach
Jak poznać całą wielkopolskę w kilka godzin? Jeśli do tej pory wydawało Ci się to niemożliwe, znaczy, że jeszcze nie słyszałeś o skansenie miniatur w Pobiedziskach. Funkcjonujący od ponad 15 lat park, kusi ponad setką miniatur najbardziej charakterystycznych budowli Wielkopolski i historycznego Szlaku Piastowskiego. Ukazanie struktury przestrzennej tego miejsca i proces rozwoju osadnictwa na tym terenie są jednymi z najważniejszych celów skansenu. Wykonane w skali 1:20 miniatury kościołów, pałaców, ratuszów, grodów są wykonane nie tylko z plastiku i aluminiowego szkieletu, ale w przypadku niektórych budowli, z tego samego surowca, co pierwowzór! Co więcej, w 2010 roku na terenie skansenu otwarto Centrum Sztuki Współczesnej, w którym wystawia się nic innego jak właśnie miniatury prac polskich i zagranicznych artystów. Dogodna lokalizacja miejsca (usytuowanie pomiędzy Gnieznem a Poznaniem) sprzyja samochodowym wycieczkom i zachęca do odwiedzenia!

2. Rogaliński Park Krajobrazowy
Czy słyszałeś o tym, że jedno z największych skupisk wielowiekowych dębów w Europie jest zlokalizowane zaledwie 50km od Poznania? Niestety, ze względu na kiepskie połączenie komunikacyjne, jest częściowo zapomniane. Szkoda, bo najstarsze drzewa liczą ponad 600 lat, a w całym parku doliczono się 1435 dębów. Rogaliński Park Krajobrazowy to jednak nie tylko wiekowe drzewa. To również olbrzymie skupisko zagrożonych gatunków ptaków, które upodobały sobie dolinę Warty. Warto wykorzystać ostatnie ładne tygodnie i cieszyć się przyrodą.

3. Zamek w Kórniku
Zaledwie 25km od Poznania mieści się przepiękny zamek, którego początki sięgają średniowiecza. Ta zabytkowa rezydencja historycznych rodów Górków i Działyńskich jest siedzibą nie tylko muzeum, ale i biblioteki z 1828 roku, w której znajduje się ok 400 tys. wolumenów, w tym ponad 14 tys. rękopisów. Sam obiekt od 2011 roku stanowi Pomnik historii Polski. To jedna z największych atrakcji tego regionu, która przyciąga wielu. Zamek można zwiedzać od wtorku do niedzieli!

Jeśli tylko pogoda dopisuje, nie siedź w domu, czy hotelu. Zamiast spędzać kolejne leniwe przedpołudnie na starym rynku i oglądać stukające się koziołki, wyjedź za miasto. Nawet nie mając własnego samochodu, pamiętaj o licznych wypożyczalniach aut w Poznaniu! Jak widzisz okolice miasta obfitują we wszelakie atrakcje!

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: