Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

18 czerwca 2015 przez Europcar Polska · 1 odpowiedź

Z muzyką przez świat, czyli piosenki na podróż

piosenki na podróżPodróż jest oczywiście przyjemnością samą w sobie. Jednak czasami trzeba ją czymś uatrakcyjnić np. gdy stoimy w korku lub mamy wyjątkowo przykre warunki pogodowe. Tym czymś może być – muzyka! Pewnie każdy z was ma ulubione melodie, przy których wyjątkowo dobrze prowadzi mu się samochód. Oto nasze propozycje.

Chyba większość zgodzi się ze stwierdzeniem, że niezaprzeczalnym numerem jeden jest piosenka Boba Marleya pt. Bad Boys, znana głównie dzięki amerykańskiej komedii z 1995 roku (o tym samym tytule). W sparodiowanym wykonaniu dwóch narkotykowych gliniarzy – Marcusa Burnetta i Mike’a Lowrey’a zyskała już miano kultowej.

Podróż samochodem z pewnością umili także utwór Sail skomponowany przez grupę Awolnation. Tego utworu chyba nie trzeba specjalnie reklamować – wystarczy go posłuchać. Utwór zachwyca od pierwszej do ostatniej nuty. Słuchając go można odpłynąć, a nawet odjechać – za daleko.

Ulubionym zespołem kierowców jest również Red Hot Chilli Peppers. Muzycy w swoich kompozycjach często nawiązują do motoryzacji i dalekich podróży. Takie kawałki jak: Road Trippin czy Around The World zaliczają się do obowiązkowego repertuaru dla kierowców.

Niektóre piosenki wprost nawiązują do celu podróży: San Francisco w wykonaniu Scotta McKenzie, Californication wspomnianego już Red Hot Chilli Peppers, Sweet Home Alabama zespołu Lynyrd Skynyrd, New York, New York Franka Sinatry czy urocza Barcelona śpiewana przez Giulię y los Tellarini. Jednak to tylko niektóre z propozycji. Najlepiej, jeżeli wybierze piosenkę, która nawiązuje do waszego celu podróży i pozwoli poczuć atmosferę wymarzonych wakacji.

Pamiętajcie jednak, że piosenka ma być jedynie tłem. Nie powinna narzucać tempa jazdy. Dynamiczne kompozycje mogą sprawić, że będziecie zbyt mocno naciskać na pedał gazu. Nie wybierajcie też zbyt spokojnych kawałków, zwłaszcza w dalekie podróże. Muzyka ma was pozytywnie nastroić, a nie uśpić. Słowem: wybierajcie taką muzykę do samochodu, aby podróż poszła wam śpiewająco 🙂

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój komentarz }

broderie Wrzesień 30, 2017 o 22:39

Excellent post. I’m experiencing many of these issues as
well..

Odpowiedz

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: