Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

14 maja 2015 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Wysoka jakość podróży, czyli najpiękniejsze rejony wspinaczkowe na świecie

podróż w góry, jakość podróżyWakacje to czas odpoczynku. Jak co roku większość z nas zapewne będzie odpoczywać biernie, na plaży, z ulubioną lekturą w ręce. Jednakże znajdą się wśród nas i tacy, którzy postanowią aktywnie spędzić urlop. Właśnie z myślą o tych ostatnich przygotowaliśmy dzisiejszy wpis. Przedstawimy Wam listę najciekawszych rejonów wspinaczkowych na świecie.

Nasze zestawienie otwiera Zatoka Ton Sai w Tajlandii. To istny raj dla pasjonatów wspinaczek nad wodą (tzw. deep water solo). Rzeźba terenu jest tutaj wyjątkowa. Wyrastające z plaży ogromne bryły, zawieszone nad wodą niczym skalny baldachim robią ogromne wrażenie. Jeżeli lubicie wyzwania – Ton Sai jest właśnie dla was.

Zapalonym Alpinistom proponujemy wspinaczkę w Sardynii. Rejon ten słynie nie tylko ze wspaniałej kuchni, ale również z ciekawego ukształtowania terenu. W Sardynii każdy wspinacz znajdzie coś dla siebie. Będą tu i przybrzeżne żółte wapienie i trudno dostępne groty o pionowych ścianach. Jednakże najpopularniejszym, a zarazem najpiękniejszym rejonem wspinaczkowym w Sardynii jest bez wątpienia Cala Gonone, miejscowość położona na wschodnim wybrzeżu. Pomimo że cieszy się ona dużym zainteresowaniem, nie uchodzi za zatłoczoną. Posiada bowiem aż kilkaset dróg dla wspinaczy.

Wśród najpiękniejszych rejonów wspinaczkowych warto wymienić również polskie rzeźby terenu. Na południu naszego kraju jest mnóstwo gór, wyżyn i dolinek, które mogą stanowić wyzwanie dla niejednego wprawnego wspinacza. Przykładem może być chociażby Jura Krakowsko-Częstochowska, która jest największym obszarem wspinaczkowym w Polsce. Znajdują się w niej ścieżki o różnym stopniu trudności: od łatwych do skrajnie trudnych. Uprawianie wspinaczki skałkowej w tym miejscu jest szczególnie atrakcyjne, dzięki niebywałym krajobrazom Ojcowskiego Parku Narodowego.

Jeżeli mierzycie wysoko i pragniecie wzbić się na wyżyny podróżowania – wybierzcie się na wspinaczkę. To doskonała okazja, aby przeżyć wspaniałą przygodę oraz przetestować siłę własnego charakteru. Mamy nadzieję, że nasze propozycje zainspirowały was do zorganizowania aktywnego letniego wypoczynku.

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: