Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

29 stycznia 2013 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Wyjazd samochodem na ferie

Zima, ferie zimowe

I nadszedł okres uwielbiany przez miłośników szaleństw na stoku – ferie zimowe. W niektórych województwach już się zaczęły, w pozostałych rozpoczną się lada dzień. I znów na „zakopiance” i innych prowadzących do górskich miejscowości drogach widać niekończące się sznury samochodów, a parkingi przy pensjonatach wypełnione są po ostatnie miejsce. Ale czy to wystarczające powody do tego, aby zrezygnować z wyjazdu autem i przesiąść się do innego środka lokomocji?

Kwestia finansowa

Tak, nie wspomnieliśmy o wysokich cenach paliwa. Teoretycznie przeciwko udaniu się na ferie samochodem przemawia również aspekt finansowy. Teoretycznie. W gruncie rzeczy, patrząc na wszystko nieco szerzej, zauważymy, że szczególnie w przypadku wyjazdu kilkuosobowego, owa różnica finansowa w zasadzie nie występuje.  Bilet na trasie: Warszawa – Zakopane to wydatek rzędu 70 – 160 zł* i minimum 7 godzin spędzonych w pociągu (miejmy nadzieję, że w przedziale, nie na korytarzu). Koszt wyjazdu samochodem spalającym średnio 6,5 l/100km kosztować nas będzie około 150zł. Mając na uwadze ekonomię skali, często opłaca się wypożyczyć większy samochód typu minivan tak, aby koszty paliwa rozłożyć na 7 bądź też 9 osób (w naszej flocie macie do dyspozycji dwa tego typu modele – Renault Trafic 1.9 i Ford Galaxy 2.0).

Traffic

Renault Traffic 1.9

Zważywszy na możliwość zabrania ze sobą większego bagażu, wyjazd samochodem może okazać się jeszcze bardziej opłacalny. Nie od dziś wiadomo, że stołowanie się w karczmach
i restauracjach, nawet tych tańszych, do tanich tak naprawdę nie należy – tym bardziej, gdy mówimy o śniadaniach i kolacjach, które z łatwością możemy przyrządzić na własną rękę. Biorąc pod uwagę ceny podane w menu górskich knajp i schronisk oraz te sklepowe, które
w miejscowościach turystycznych są znacznie wyższe niż w „normalnych” miastach, możemy poczynić znaczne oszczędności decydując się na przywiezienie niektórych produktów spożywczych ze sobą. Tańsze jest również wypożyczanie sprzętu narciarskiego poza miejscowościami turystycznymi.

Cenny czas

Ale pieniądze, to nie wszystko co możemy zaoszczędzić udając się na ferie autem. Zapracowani, ograniczeni nieprzesuwalnymi datami urlopu, liczymy każdy dzień wypoczynku. Szkoda zmarnować go w pociągu czy autobusie, na dworcu (co w polskich realiach i w obliczu zaliczanych już do normy zimowych opóźnień, można uznać za niemal pewne). Nawet
w przypadku korków na trasie i nienajlepszych warunków pogodowych, czas spędzony
w samochodzie nie powinien być dłuższy niż w PKP lub PKSie.

Wygoda przede wszystkim

No i kolejna, niepodważalna kwestia – komfort. Ważny zarówno podczas podróży
z przyjaciółmi, jak i rodziną, w tym dziećmi. Chodzi tu nie tylko o samą wygodę jazdy, możliwość postoju w razie potrzeby, temperaturę wewnątrz pojazdu pozwalającą na przeżycie, ale również poruszaną już wcześniej sprawę bagażu. Zasadniczym plusem jest fakt, iż omijamy środki komunikacji miejskiej, bądź taksówkę, udając się z ciężką walizką, plecakiem i sprzętem narciarskim na dworzec. Jedziemy dokładnie do miejsca przeznaczenia – pod sam pensjonat, hotel. Nie przejmujemy się przesiadkami, tym że oprócz ciągnącej nas swoim ciężarem do ziemi torby, musimy trzymać za rękę niesforne dziecko, bądź parasol, bo leje jak z cebra. Po przyjeździe na miejsce nie jesteśmy zaś uwiązani i śmiało możemy udać się na małą wycieczkę „za miasto”. Jesteśmy w stanie w pełni wypocząć, a przecież to o to właśnie chodzi – o wypoczynek.
A więc samochód? Bo o tym, że warto, chyba dłużej przekonywać nie trzeba. Nie pozostaje, więc nam już nic innego, jak tylko życzyć Wam udanej i bezpiecznej zabawy na stoku! Najlepiej z Europcar!


* cena podana na podstawie aktualnych na dzień 11.01.2013 cen biletów PKP

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: