Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

23 lipca 2015 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Woda i góry – idealne połączenie

podróż samochodem, Woda i góryNiektórzy z Was zapewne zastanawiają się, jaki kierunek podróży obrać w czasie tegorocznych wakacji: góry, pojezierza czy morze. Wybór jest trudny, zważywszy że każdy z tych regionów niesie ze sobą mnóstwo atrakcji. Dzisiaj pokażemy Wam miejsca, które rozwiązują ten dylemat.

Pierwsze z nich to Beskid Żywiecki. Jest on drugim co do wysokości pasmem górskim w Polsce (najwyższe są oczywiście Tatry) i posiada gęstą sieć szlaków turystycznych. Do jego najsłynniejszych szczytów należą: Babia Góra oraz Pilsko. Krajobraz Beskidu Żywieckiego tworzą jednak nie tylko góry. Jest to teren niezwykle zasobny w wodę. Największą rzeką w tym regionie jest Soła, która ciągnie się przez blisko 100km od Beskidów Zachodnich do Kotliny Oświęcimskiej. Istnieją tu także liczne sztuczne zbiorniki wodne, które powstały ze spiętrzenia wód Soły. Zaliczają się do nich jeziora: Żywieckie, Międzyborskie i Czanieckie. Oprócz tego Beskid Żywiecki pokrywa gęsta sieć mniejszych rzek, potoków, źródeł i młaków. Jest to więc doskonałe miejsce do uprawiania sportów wodnych np. kajakarstwa, windsurfingu czy żeglowania.

Kolejnym miejscem, które łączy w sobie piękno gór i wód jest Jezioro Solińskie. Zwykło się mówić, że jest to jedno z bieszczadzkich jezior, natomiast geograficznie leży ono w Górach Sanocko-Turczańskich. Jest to największy górski zbiornik zaporowy w Polsce. Zróżnicowania linia brzegowa Zalewu Solińskiego sprawia, że jest to dogodne miejsce zarówno dla wędkarzy, jaki i pasjonatów wodnych szaleństw. Można tu z powodzeniem żeglować i pływać kajakiem. Turystów przyciągają także liczne imprezy organizowanie nad Zalewem m. in. Regaty oraz Festiwal Szantowy.

Ostatnim miejscem, które chcielibyśmy Państwu polecić jest Zalew Czorsztyński, który znajduje się u podnóża Pienin. Jest to wyjątkowe miejsce. Jego niezwykły krajobraz tworzą m. in.: gotycki zamek stojący na skarpie, Przełęcz Snozka, z której rozciąga się panorama Tatr i Pienin oraz Góra Wdżar, a także okalająca zewsząd przyroda Pienińskiego Parku Narodowego.

Jak widać walory krajobrazowe Polski sprawiają, że wybór kierunku podróży nie zawsze musi być alternatywny. Dzięki takim miejscom jak Beskid Żywiecki czy okolice Soliny, nie trzeba rezygnować z ulubionych krajobrazów, gdyż można je po prostu połączyć.

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: