Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

10 marca 2015 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Włoskie placówki Europcar

Włoskie placówki Europcar

Wielkimi krokami zbliża się wiosna i pewnie niektórzy z Was myślą już o letnich podróżach. Wychodząc naprzeciw tym marzeniom, opiszemy kilka najatrakcyjniejszych placówek Europcar, które z pewnością staną się inspiracją do zorganizowania niezapomnianej podróży. Dzisiaj obierzemy kierunek południowy i przedstawimy nasze wypożyczalnie we Włoszech.

Zacznijmy od Ravenny. Miasto położone w północnej części Włoch u zbiegu dwóch rzek: Ronco i Montone, posiada wiele zabytków, z których aż osiem jest wpisanych na listę UNESCO. Jego znakiem rozpoznawczym są przede wszystkim bizantyjskie mozaiki zdobiące ściany świątyń, pałaców i prywatnych domów. Do najchętniej odwiedzanych zabytków zalicza się m. in. Bazylikę Św. Apolinarego oraz Mauzoleum Teodoryka. Jeżeli jednak komuś znudzi się zwiedzanie, może wybrać się nad Morze Adriatyckie. Ravenna leży bowiem niespełna 10 km od wybrzeża.

Inną włoską miejscowością, w której znajduje się punkt wynajmu Europcar jest Taormina, zwana perłą Sycylii. Swoje walory krajoznawcze zawdzięcza wyjątkowemu położeniu na stokach wulkanu Etna nad brzegiem Morza Jońskiego. Taormina jest więc wymarzonym miejscem do aktywnego wypoczynku. Zadowoli zarówno amatorów górskich wspinaczek, jak również pasjonatów sportów wodnych: nurkowania czy windsurfingu. Każdy, kto się do niej wybierze, na pewno nie będzie się nudził.

Interesującą lokalizacją Europcar jest także Modena, rodzinne miasto Pavarottiego. Swoją wyjątkowość zawdzięcza nie tylko dogodnemu położeniu, lecz także imponującej architekturze. W Modenie można podziwiać m. in romańską katedrę Duomo przy Piazza Grande, Pałac Książęcy wraz z kompleksem ogrodowym oraz teatr Comunale. Warto pamiętać, że Modena to również doskonała baza wypadowa do innych miast regionu Emilia Romana takich jak: Bolonia czy Parma. Wypożyczając samochód w Modenie można także śmiało pokusić się o wycieczkę w Apeniny. Góry te są bowiem oddalone od miasta o kilka kilometrów.

Przedstawiliśmy Wam tylko niewielką część naszych wypożyczalni we Włoszech. W całym kraju jest bowiem ponad 150 placówek Europcar. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, na której można znaleźć pełną listę placówek Europcar.

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: