Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

1 sierpnia 2018 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Węgierski Festiwal Sziget. Spędź wakacje koncertowo

festiwale muzyczneJeżeli jesteście fanami muzyki i stałymi bywalcami letnich festiwali (również tych zagranicznych), to koniecznie musicie wybrać się na Węgry. Po co? Zaraz wyjaśnimy.

 

W sierpniu na wyspie Obudai nad Dunajem (nazywanej również wyspą wolności) ma miejsce jeden z największych festiwali muzycznych w Europie: Sziget. Wydarzenie jest organizowane od 1993 r. i od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Festiwal trwa tydzień i prezentuje muzykę z kilkunastu gatunków: od muzyki klasycznej, poprzez folk, a skończywszy na elektronice.

 

Na festiwalu grają zarówno wielkie sławy, jak i lokalne zespoły, które dopiero próbują swych sił na scenie. W tym roku zagrają mi.in. Arctic Monkeys, Gorillaz, Lana Del Ray czy Dua Lipa. Oprócz tego w programie wiele imprez towarzyszących np.: pokazy akrobatyczne, spektakle, gra świateł i parady.

 

Jeżeli będziecie na festiwalu Sziget, koniecznie musicie odwiedzić również Budapeszt. Stolica Węgier znajduje się bowiem zaledwie 12 km od wyspy Obudai. Grzechem byłoby więc nie skorzystać.

 

Najbardziej polecamy Wam Wzgórze Zamkowe z którego roztacza się piękna panorama miasta, zachwycający budynek Parlamentu, Akademię Franza Liszta z imponującą salą koncertową oraz nowoczesny Pałac Sztuk, który jest wspaniały zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

 

Jeżeli chcecie się wybrać na Festiwal Sziget samochodem, mamy dla Was ciekawą promocję. Europcar oferuje 15% zniżki na wynajem auta na Węgrzech. Wystarczy, że złożycie rezerwację do 15 sierpnia na wynajem między 1 a 26 sierpnia 2018 r. Oferta dostępna we wszystkich punktach wynajmu na Węgrzech.

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: