Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

27 marca 2014 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Weekendowy wyjazd z Olsztyna

weekend w olsztynieJesteś rodowitym Olsztynianinem i czujesz, że nadszedł czas na odpoczynek albo turystą, który wciąż ma ochotę na więcej, po tym jak przemierzył Olsztyn wzdłuż i wszerz? Polecamy miejsca w pobliżu stolicy Warmii i Mazur, gdzie warto wybrać się na weekendową wycieczkę.

Dla zainteresowanych naturą

Pieniężno

65 kilometrów od Olsztyna odnajdziemy Dolinę Rzeki Wałszy. Schronienie przed miejskim upałem w lecie i kraina pełna malowniczych widoków w zimie, to miejsce, które pozwala poznać historię geologiczną naszego regionu. Krajobraz obejmuje głębokie jary i małe dolinki, gdzie napotkamy głazy naniesione ze Skandynawii za sprawą lodowca. Zbocza porasta bujna roślinność wśród której ciągną się szlaki turystyczne. Gratka dla ornitologów – w okolicach Wałszy można natrafić na zimorodki i sokoły wędrowne.

Jeziorany

Jak wskazuje nazwa, główną atrakcję okolicy stanowią jeziora – wśród nich prym wiedzie Jezioro Luterskie. Jeziorany spodobają się tym, którzy poszukują ciszy i spokoju albo osobom ze sportowym zacięciem. Znakomite warunki do wycieczek rowerowych, spacerów, pływania czy wędkowania.

Dla zainteresowanych sztuką i historią

Lidzbark Warmiński

Lidzbarkowi nie potrzeba reklamy. Wystarczy wspomnieć, że bywa nazywany perłą Warmii. Imponujący zamek biskupów warmińskich, który gościł niegdyś Mikołaja Kopernika dziś ściąga turystów z całej Polski. Zachował się tu ponadto fragment bramy prowadzącej do miasta oraz późnogotycki kościół Piotra i Pawła z pięknymi sklepieniami gwiaździstymi.

Orneta

Miasteczko chwali się „najładniejszym rynkiem na Warmii” z XIV-wiecznym ratuszem  i kościołem parafialnym o ciekawym wyposażeniu oraz XVII i XVIII-wiecznymi kamieniczkami. Kolorowe kamienice posiadają podcienia, którymi można spacerować.

Każde z wymienionych miejsc znajduje w odległości nie przekraczającej godziny drogi autem z Olsztyna. Pamiętajcie, że nawet brak samochodu nie powinien być dla Was wymówką! Nasza olsztyńska wypożyczalnia samochodów przy ulicy Stalowej 4 czeka na Was!

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: