Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

12 maja 2014 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Weekend na południu Francji

Lazurowe Wybrzeże4. Weekend na południu Francji, Lazurowe WybrzeżeLazurowe Wybrzeże nie potrzebuje reklamy. Nikt nie zastanawia się, czy jechać do Prowansji, pytanie dotyczy raczej tego, gdzie dokładnie się wyprawić i kiedy. Odpowiedź na ostatnie pytanie wydaje się oczywista – najlepiej znaleźć się tam wtedy, kiedy kwitnie lawenda.  Pola lawendy można podziwiać w różnych częściach Prowansji od połowy czerwca nawet do końca sierpnia, stąd wielu turystów łączy plażowanie z przejażdżką po okolicznych miasteczkach. Dla wszystkich ciekawych uroków południowej Francji, mamy propozycję weekendowej wycieczki.  

Nicea

Jeśli zdecydujemy się na przelot samolotem i wypożyczenie auta na miejscu, Nicea z najokazalszym lotniskiem w regionie stanie się zapewne naszym pierwszym celem. Tym lepiej – nie można lepiej trafić! Nicea słynie ze znakomitej kuchni oraz centralnej plaży okolonej reprezentacyjnym deptakiem Promenade des Anglais. Jeśli chodzi o gastronomię, prowansalski kurort ma do zaoferowania znakomite wina, oliwę z oliwek oraz tradycyjne wypieki. Do specjalności należy sałatka nicejska oraz danie nazywane socca – naleśnik z mąki zrobionej z ciecierzycy. Danie wypieka się w dużych naczyniach w drewnianych piecach i bywa, że sprzedaje się na ulicy jako szybką przekąskę. Nicea okaże się rajem nie tylko dla łasuchów, ale także, a może przede wszystkim, dla miłośników sztuki. Istotnym komponentem tożsamości miasta jest dziedzictwo antyczne – miasto zostało założone jako grecka kolonia w IV w. p.n.e. Natkniemy się tak na starożytne pozostałości, jak i barokowe świątynie czy hotele w stylu art déco. Najbardziej znaczącym punktem na liście osób łaknących sztuki okażą się z pewnością Musée Marc Chagall oraz Musée Matisse.

Antibes

Oddalone o zaledwie 20 km od Nicei Antibes jest klasycznym przykładem nieprzyzwoicie pięknego prowansalskiego miasteczka. Z nadmorskiej promenady rozciąga się widok na wody Morza Śródziemnego i pobliskie Alpy. To ukochane miasto artystów ze względu na unikalne światło oraz kolory. Pablo Picasso tworzył tu dzieła inspirowane mitologią – Antibes stało się dla niego modelowym przykładem miasteczka nawiązującego do śródziemnomorskich tradycji. Prace można oglądać w poświęconym mu, światowej klasy muzeum. Kiedyś schronienie artystów, dziś, Antibes prężnie się rozwija, nie zapominając o chwalebnej przeszłości. Port Vauban to jedna z największych przystani dla jachtów w Europie, dorównująca tej w nieodległym Cannes. Wciąż jednak, Antibes wydaje się światem samym w sobie – wystarczy odwiedzić kameralne pchle targi oraz kramy z rzemiosłem artystycznym, lokalnymi produktami czy antykami.

Grasse

Grasse od Antibes dzieli mniej niż 30 km, czyli około 40 minut drogi autem. Miasto nie leży co prawda nad morzem, ale przejażdżkę warto urządzić, o ile jesteśmy zmęczeni upałem i mamy nadzieję na ujrzenie po drodze lawendowych pól. Niepozorne Grasse to od XVI wieku światowa stolica przemysłu perfumeryjnego. Zaczęło się od dostarczania perfumowanych rękawiczek królowi i arystokracji (wykonane ze skóry, wydzielały nieprzyjemny zapach), a skończyło na wielkich, XVIII-wiecznych perfumeriach, które można obecnie zwiedzać. Prawdopodobnie najstarszy jest zakład perfumeryjny Fragonard z 1782 roku. W środku można przyjrzeć się procesowi wytwarzania pachnideł. Co sprawiło, że Grasse stało się potentatem na rynku perfum? Na pewno, swoją rolę odegrał łagodny klimat, który dobrze znosiły sadzonki kwiatów. W maju odbywa się tu choćby Festiwal Róż. Nawet kuchnia ma związek z niezwykłymi aromatami – weźmy na przykład fougasette, czyli rodzaj bułki o zapachu i smaku kwiatów pomarańczy.

Zapraszamy do skorzystania z oferty wypożyczalni Europcar na Lazurowym Wybrzeżu. Ostatecznie, to właśnie Francja jest miejscem, gdzie w 1949 roku powstała nasza firma!

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: