Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

14 sierpnia 2014 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Volkswagen Up

Der neue Volkswagen up! (Viertuerer)Volkswagen Up -­ nazwa tego auta doskonale współgra z jego wyglądem. Jest to bowiem najmniejszy samochód osobowy niemieckiej firmy Volkswagen. Koncern wreszcie sprostał oczekiwaniom kierowców miejskich i zaprojektował zgrabną nowoczesną sylwetkę z imponującymi jak na ten segment parametrami.

W tym modelu zastosowano nową generację trzycylindrowych silników benzynowych o pojemności 1,0, umieszczonych poprzecznie z przodu, napędzających przednią oś. Dzięki temu nowy Volkswagen jest ekonomiczny i emituje niewielką ilość spalin. Rozwiązania zastosowane w tym modelu, pozwoliły również na zminimalizowanie poziomu hałasu wewnątrz samochodu, co dodatkowo zwiększa komfort jazdy.

Pomimo niewielkich rozmiarów (3,54 metra długości i 1,64 metra szerokości) bryła tego modelu zapewnia wystarczającą ilość miejsca dla pasażerów oraz na bagaż. Szeroki rozstaw osi (2,42 m) pozwala maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Pojemność bagażnika wynosi aż 251 litrów, a po złożeniu tylnej kanapy pojemność wzrasta trzykrotnie.

Podstawowa wersja wyposażenia obejmuje m. in. 4 poduszki powietrzne, ABS i wspomaganie kierownicy. Chcąc zwiększyć bezpieczeństwo, zwłaszcza zimą, można zamówić model z dodatkową funkcją awaryjnego hamowania, która aktywuje się automatycznie przy prędkości poniżej 30 km/h, natomiast za pomocą czujnika laserowego rozpoznaje niebezpieczeństwo kolizji. Dla fanów nowoczesnych technologii Volkswagen przygotował możliwość sterowania telefonem i radiem za pomocą dotykowego ekranu PID.

Volkswagen udowodnił wreszcie, że może osiągnąć sukces w segmencie A. Model Up jest miły dla oka, łączy w sobie prostotę i nowoczesność. Jest przyjazny dla środowiska, a jednocześnie dynamiczny. Śmiało może konkurować z innymi tego typu samochodami. Ponadto ma bardzo sympatyczną maskę, z czarnym pasem pomiędzy reflektorami, dzięki czemu samochód zdaje się uśmiechać.

Wszystko to sprawia, że Volkswagen Up jest wdzięcznym autem, które może stać się kompanem krótkodystansowych wycieczek, wypadów poza miasto i codziennych przejażdżek. Parkowanie nim wyklucza jakikolwiek stres związany z niewystarczającą ilością miejsca. Jest przede wszystkim praktyczny i służy wygodzie pasażerów. W pełni realizuje więc założenia Volkswagena – samochodu dla ludzi.

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: