Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

18 sierpnia 2015 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Tego nie rób za kółkiem. Zachowania, których powinieneś unikać jako kierowca

zachowania za kierownicą, kierowcaByć może polski Kodeks drogowy nie jest najlepszą regulacją tego typu i często jego przepisy wydają nam się absurdalne. Jednakże większość regulacji, które zawiera, jest pożytecznych. Mówienie: reguły są po to, żeby je łamać, jest jedynie kiepskim usprawiedliwianiem siebie. Oto najczęściej spotykane zachowania, których radzimy się wystrzegać za kierownicą.

            Czynności towarzyszące

            Jazda samochodem wymaga od kierowcy dużego skupienia. Z pozoru niewinne czynności takie jak: jedzenie, rozmowa przez telefon czy przerzucanie stacji radiowych, mogą odwrócić naszą uwagę od tego, co się dzieje aktualnie na drodze. Szczególnie naganne jest poprawianie makijażu w samochodzie przez niektóre panie. Przeglądając się w lusterku umieszczonym w daszku nad kierownicą, praktycznie niemożliwe jest zareagowanie na nagłe zdarzenie drogowe.

            Niedbalstwo

           Są takie zachowania, które wynikają z przeoczenia albo złych nawyków. Do najczęstszych można zaliczyć niezapinanie pasów (przecież jadę niedaleko) oraz oszczędne używanie kierunkowskazów (przecież nikt za mną nie jedzie). O ile na to pierwsze zaniedbanie udało się znaleźć sposób – alarmujący sygnał dźwiękowy – o tyle na to drugie wciąż szuka się skutecznego sposobu. Jak na razie pozostaje jedynie apelować do rozsądku kierowców.

            Brak zrozumienia dla innych

            Najmniej empatii posiadamy chyba na parkingach: zajmujemy miejsca dla niepełnosprawnych, blokujemy przejazdy, zajmujemy dwa (a co bardziej pomysłowi kierowcy) nawet trzy miejsca parkingowe. Słowem: parkujemy tak, jak nam wygodnie.

            Idealnych kierowców nie ma. To oczywiste. Zawsze może nam się zdarzyć jakaś jakiś błąd lub przeoczenie. Najważniejsze, aby nie łamać przepisów świadomie i z premedytacją. Idąc po linii najmniejszego oporu, możemy narazić się na nieprzyjemności oraz sprowadzić zagrożenie.

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: