Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

16 lipca 2013 przez Europcar Polska · 1 odpowiedź

Team Europcar – na drodze do sukcesu

Ostatnio opisywaliśmy dla Was naszą drużynę piłki nożnej. Dziś z kolei przyszedł czas na artykuł o naszej największej sportowej dumie – drużynie kolarskiej, której od trzech lat głównym partnerem i dumnym sponsorem jest Grupa Europcar.

team1, Team Europcar

Powstanie Team Europcar

Początki naszej drużyny sięgają aż 30 lat wstecz, co, jak na drużynę kolarską, jest naprawdę długim okresem czasu. Wtedy to właśnie, pod tajemniczą nazwą System U, powstała pierwsza wersja zespołu. Niestety, początkowy spontaniczny zapał szybko ustąpił miejsca problemom dnia codziennego i wkrótce drużyna musiała zostać rozwiązana. Ta historia mogłaby skończyć się już w tym momencie. Na szczęście znalazł się jednak człowiek, który uwierzył w drużynę i tchnął w nią nowego ducha. Był nim Cyrille Guimard – były kolarz, który po zakończeniu kariery szefował wcześniej, z mniejszymi lub większymi sukcesami, dwóm drużynom. Dzięki jego inicjatywie drużyna odrodziła się na nowo w roku 1986, tym razem już w pełni profesjonalna. Jej największą gwiazdą w tamtym czasie był Laurent Fignon, który w roku 1989 zajął drugie miejsce w wyścigu Tour de France tracąc do zwycięzcy zaledwie 8 sekund!

team2

Powrót do elity

Po tym sukcesie z zespołu jakby zeszło powietrze. Przez kilka lat kontynuował jeszcze swoją działalność, lecz bez żadnych znaczących wyników. Doszło do tego, że w latach 1996-1999 drużyna przestała uczestniczyć w najbardziej popularnych wyścigach. Po raz kolejny udało jej się jednak wyjść kryzysu i w nowe tysiąclecie kolarze weszli z nowym sponsorem i odrodzonymi ambicjami przynależności do elity. Najpopularniejszymi zawodnikami z tamtych czasów byli niewątpliwie Francuzi Thomas Voeckler i Sylvain Chavanel. Wspólnie odnieśli oni liczne sukcesy w największych wyścigach, takich jak Tour de France, Vuelta a España, czy Giro d’Italia. Niestety po odejściu drugiego z nich drużyna znów przestała liczyć się w walce o najwyższe trofea, czego skutkiem było relegowanie jej z najbardziej prestiżowych wyścigów w roku 2009 z powodu zbyt słabych wyników.

team3

Team Europcar dziś

Ten stan trwa niestety do dnia dzisiejszego. Pomimo licznych sukcesów i coraz lepszej postawy w największych wyścigach, Team Europcar cały czas bezskutecznie puka do drzwi ProTour – organizacji zrzeszającej najlepsze drużyny ścigające się w najbardziej prestiżowych wyścigach. Biorąc jednak pod uwagę talent i waleczność kolarzy reprezentujących nasze barwy nie mamy jednak wątpliwości, że już wkrótce będzie można zobaczyć naszą drużynę jeżdżącą ramię w ramię ze światową czołówką. Życzymy im tego z całego serca i mocno ściskamy kciuki!

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

{ 1 trackback }

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: