Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

22 października 2018 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Cztery stolice kultury. Część I Łódź

podróż samochodemPierwsze skojarzenia z Łodzią? Oczywiście Tuwim, szkoła filmowa i przemysł włókienniczy. Niewiele osób kojarzy Łódź z ciekawymi wydarzeniami kulturalnymi, a szkoda! To miasto ma turystom wiele do zaoferowania. Jesteście ciekawi, dlaczego? Przeczytajcie!

 

Łódź możecie zwiedzać np. szlakiem bajkowym, na którym znajdują się pomniki przedstawiające postaci z seriali dla dzieci i filmów Studia Se-ma-for. Możecie na nim znaleźć m.in. pomnik Misia Uszatka, Plastusia, wróbla Ćwirka czy pingwina Pik-Poka.

 

Jeżeli lubicie chodzić na spektakle, to koniecznie wybierzcie się do Łodzi. W mieście są aż 33 teatry! Oprócz najbardziej znanych takich jak: Teatr Wielki, Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka czy Teatr Szwalnia, warto wymienić także ciekawostki: np. Teatr Ognia i papieru, Baśniową Kawiarenkę czy Studio Teatralne Słup.

 

Dla miłośników zwiedzania eksponatów Łódź ma do zaoferowania równie wiele. W Centralnym Muzeum Włókiennictwa polecamy zarówno wystawy stałe, jak i wydarzenia cykliczne jak np. Triennale. Oprócz tego warto zajrzeć do Muzeum Kinematografii, Muzeum Miasta Łodzi i Muzeum Książek Artystycznych.

 

Łódź to także jesienna stolica światła. Co roku pod koniec września odbywa się tu bowiem Festiwal Światła, na którym prezentowane są oszałamiające iluminacje. W tych dniach kamienice na Piotrkowskiej stają się tłem dla kolorowych pokazów i animacji świetlnych, które wprawiają w zachwyt każdego.

 

Jeżeli zastanawiacie się, jak najwygodniej poruszać się po Łodzi, to odpowiedź jest prosta: samochodem. Jest to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, zważywszy, że poszczególne atrakcje są rozrzucone po całym mieście. Praktycznie w każdej dzielnicy znajdziecie coś wartego zwiedzenia.

 

Punkt wynajmu Europcar – Łódź lotnisko znajduje się w dogodnej lokalizacji przy ul. Gen. Maczka 35. Warto tam zajrzeć niezależnie od tego, czy potrzebujecie samochodu służbowego czy do celów prywatnych. Stamtąd dostaniecie się bez problemu do centrum, jak i na peryferie miasta bez konieczności kupowania biletów i śledzenia rozkładów jazdy.

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: