Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

31 października 2018 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Cztery stolice kultury. Część II Wrocław

piosenki na podróżJeżeli chodzi o liczbę wydarzeń kulturalnych, to Wrocław znacząco wyprzedza pozostałe miasta. Patrząc na kalendarium można odnieść wrażenie, że jest to swoisty tygiel kulturalny. W każdym miesiącu jest tyle do obejrzenia, posłuchania i posmakowania, że nie sposób zaznać wszystkiego.

 

Jeżeli poszukujecie wydarzeń literackich, to powinniście postawić właśnie na Wrocław. Odbywa się tu bowiem Festiwal Bruno Schulza, Miesiąc Spotkań Autorskich (w lipcu), międzynarodowe festiwale: Opowiadania, Kryminału czy Poezji Silesius. A to tylko kropla z całego morza atrakcji.

 

Wielbiciele sztuk wizualnych powinni natomiast wybrać się na Festiwal Nowe Horyzonty (kino), TiFF Festiwal (fotografia) lub Przegląd Piosenki Aktorskiej. Z kolei fanów muzyki powinien ucieszyć Jazztopad (który już wkrótce!), Festiwal Maj z muzyką dawną, Międzynarodowy Festiwal Organowy Non solo Scripta czy Wratislavia Cantans.

 

Oprócz tego we Wrocławiu organizowany jest Wroclove Design, Festiwal Kultury Żydowskiej Simcha, a także festiwal lokalnych produktów Europa na Widelcu.

 

Warto śledzić wydarzenia na bieżąco, ponieważ Wrocław co roku uzupełnia ofertę o kolejne ciekawe imprezy kulturalne. Już teraz możecie sprawdzić, co szykuje dla Was w nowym roku, ponieważ bilety na niektóre wydarzenia są już sprzedawane.

 

Jeżeli planujecie podróż do Wrocławia samochodem, to koniecznie odwiedźcie punkt wynajmu aut Wrocław lotnisko. Zarezerwuj samochód w Europcar i dowiedz się jak najsprawniej poruszać się po Wrocławiu i okolicach. Może postanowisz zatrzymać się tu na dłużej?

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: