Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

11 grudnia 2018 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Cztery stolice kultury. Cz. III Kraków

Town Hall Tower (Wieza ratuszowa w Krakowie) and Cloth Hall on Rynek Glowny (main square) in Krakow, Poland

Miasto poetów, magicznych uliczek, klimatycznych kawiarni i przepięknych zabytków. O czym mowa? Oczywiście o Krakowie. Zapraszamy na wycieczkę!

Kraków to przede wszystkim wspaniałe nowoczesne muzea. Wśród nich warto wymienić takie obiekty jak:

  1. Muzeum Sztuki Współczesnej Mocak, które posiada międzynarodowe zbiory sztuki nowoczesnej. Z aktualnych wystaw szczególnie godne polecenia są: Wycinanki polskie (z ok. 40 kolażami), interaktywna instalacja Krystiana Lupy Live Factory 2: Warhol by Lupa, a także wystawa Genialny chuligan o twórczości Witkacego.
  2. Cricoteka, czyli Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora, który upowszechnia dzieła artysty: zarówno teatralne, jak i plastyczne. Imponujące zbiory obejmują m.in: fotografie ze spektakli i happeningów, recenzje, manifesty i teksty, zdjęcia aktorów, obiektów, obrazów i rysunków.
  3. Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, w której zgromadzone są: obrazy, grafiki, rzeźby, instalacje, fotografie, rysunki i akwarele, plakaty, książki artystyczne, oraz rzemiosło artystyczne – ceramika, szablony farbiarskie katagami, kimona, maski i kostiumy teatru .

 

Oczywiście jeżeli jesteście w Krakowie po raz pierwszy, koniecznie musicie odwiedzić stare miasto z Wawelem, Sukiennicami, Kościołem Mariackim i innymi obiektami znajdującymi się na Plantach.

 

Dla wielbicieli literatury i malarstwa, zwłaszcza doby Młodej Polski, ciekawym miejscem może się okazać niedawno odrestaurowana Rydlówka (miejsce akcji wyspiańskiego Wesela). Dworek znajduje się w Bronowicach, na obrzeżach miasta (ok. 10 km od centrum), dlatego najdogodniejszym środkiem lokomocji będzie w tym wypadku samochód.

 

Jak zaplanować podróż do Krakowa? Jest kilka możliwości: np. pociągiem, a następnie samochodem (który możecie wypożyczyć w Europcar zaledwie 4 km od Dworca Głównego na ul. Nadwiślańskiej 6). Inną możliwością jest połączenie transportu lotniczego z samochodowym (nasza druga placówka znajduje się na lotnisku Kraków Balice). Trzecim pomysłem jest wynajem auta w mieście, w którym mieszkacie i udanie się bezpośrednio do Krakowa (tak jest z pewnością najwygodniej, jeżeli posiadacie duży bagaż).

 

Jeżeli zdecydujecie podróżować po Krakowie i jego okolicach samochodem, koniecznie wstąpcie do placówki Europcar na Nadwiślańskiej 6. Koniecznie zajrzyjcie!

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis: