Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

27 sierpnia 2015 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Spędź weekend na Węgrzech z Europcar!

piosenki na podróż, weekend na WęgrzechJeżeli marzysz o krótkiej, ale intensywnej wycieczce za granicę – Węgry mogą się okazać strzałem w dziesiątkę. Jest to miejsce, które zachwyca niebywałymi wytworami kultury, a także bardzo sprzyjającym klimatem. Sprawdź, jakie atrakcje czekają Cię w bratnim kraju Polaków.

Obowiązkowym punktem podróży po Węgrzech powinna być oczywiście wizyta w stolicy. Oprócz wspaniałych zabytków takich jak: Zamek Królewski, Wielka Synagoga, Most Łańcuchowy oraz zamek Vajdahunyad, znajdują się tu także inne atrakcje. Jedna z nich to Łaźnie Széchenyi – największe źródło wody termalnej na południu Europy. Po kąpieli w łaźniach można się wybrać na spacer wzdłuż Alei Andrássy’ego.

Po wizycie w Budapeszcie, warto skierować swoje kroki do innego pięknego węgierskiego miasta – Wyszechradu. Jest ono oddalone od stolicy kraju zaledwie o 35 kilometrów. Obydwa miasta można więc odwiedzić w ciągu jednego dnia. Do Wyszegradu warto się wybrać z kilku powodów. Znajdują się tu ważne historyczne budowle: zamek Visegrád oraz ruiny królewskiego pałacu. Oprócz tego można tu podziwiać urokliwą panoramę doliny Dunaju.

Nieco dalej (80 kilometrów od Budapesztu) znajduje się inna słynna atrakcja Węgier: jezioro Balaton. Warto jednak pokonać tę odległość, ponieważ miejsce jest na prawdę wyjątkowe. Turkusowe wody, 17-kilometrowa plaża oraz półwysep Tihany nie ustępują w niczym znanym egzotycznym krajobrazom.

Przykład Węgier pokazuje, że wcale nie potrzeba długiego wyjazdu, aby zwiedzić zagraniczny kraj. Wystarczy weekend, aby zaczerpnąć nieco obcej kultury i nacieszyć się niecodziennymi widokami.

Jeżeli chcecie skorzystać z naszych okazyjnych cen – zajrzyjcie do zakładki Promocje. Tam znajdziecie wiele ciekawych ofert na wynajem samochodów w Polsce i za granicą. Obecnie trwa promocja weekendowa dla wypożyczających auta na Węgrzech.

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: