Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

26 czerwca 2014 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Samolotem czy samochodem? O zagranicznej podróży służbowej

5.0.3, Samolotem czy samochodemJeśli podróże biznesowe stanowią nieodłączną część Twojej pracy, dokonaj świadomego wyboru środka transportu. Mając w perspektywie służbowy wyjazd zwykle stawiamy na samolot. Warto tymczasem zastanowić się nad, często niedocenianym, samochodem – on też nieźle spisuje się w biznesie.

Trudno zaprzeczyć, że szybciej na miejsce dolecimy niż dojedziemy. Mało pasażerów zadaje sobie jednak pytanie ile czasu zabrały im odprawa oraz oczekiwanie na płycie lotniska. Wypożyczenie auta ma tę przewagę nad przelotem, że kluczyki do samochodu otrzymujesz od ręki, na miejscu, przy minimum formalności, co pozwala oszczędzić czas i nerwy.

Jazda samochodem potrwa, ale dotrzesz do celu, gdziekolwiek by nie leżał. Nie musisz dostosowywać się do przewoźnika. Jesteś elastyczny, co nieodwołalnie wiąże się z większą samodzielnością. Po dotarciu na miejsce, sam decydujesz o tym, gdzie i kiedy się przemieszczasz. Możesz wreszcie zapomnieć o taksówkach.

Wciąż pozostaje jednak problem kiepskich dróg i uznawalności prawa jazdy w innych krajach, który dotyczy przede wszystkim wschodu Europy. Jeśli planujemy dużo jeździć, nie zaszkodzi zaopatrzyć się w międzynarodowe prawo jazdy.

Niektórzy kierowcy zwyczajnie nie lubią prowadzić w obcym kraju, obawiając się różnic w przepisach, cen benzyny czy nieznajomości trasy. Lot nie dostarcza takich rozterek. Z drugiej strony, za kółkiem docenia się rzeczy prozaiczne – prywatność albo możliwość przewożenia dużego bagażu.

Bilety lotnicze warto też rezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem o ile oczekujemy korzystnej ceny. W razie nagłego wyjazdu, auto wypożyczymy z dnia na dzień. Klienci biznesowi cieszą się zwykle specjalnymi przywilejami – sami wybierają samochód, otrzymują zniżki na nocleg w wybranych sieciach hotelowych czy na sam wynajem.

Program Europcar Privilege wychodzi naprzeciw oczekiwaniom właścicieli firm. Stworzyliśmy go z myślą o przedsiębiorcach, którzy cenią sobie niezależność. 

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: