Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

20 sierpnia 2015 przez Europcar Polska · 1 odpowiedź

Samochodem po Chorwacji

podróż do Chorwacji, Samochodem po ChorwacjiChorwacja – kraj czystych turkusowych wód, rozległych złotych plaż i zatopionych w słońcu miast. Jeżeli szukacie miejsca, które dostarczy Wam dobrego nastroju, wspaniałych wspomnień i dużej ilości witaminy D – Chorwacja z pewnością sprosta Waszym oczekiwaniom. Oto najpiękniejsza miejsca w tym kraju.

Jeziora Plitwickie

Ten niebywały cud natury znajduje się ok. 140 kilometrów od stolicy kraju, w jednym z najpiękniejszych chorwackich Parków Narodowych. Spływające kaskadowo 16 jezior krasowych, połączonych ze sobą 90 wodospadami tworzą nieziemski widok. Zestawienie zieloności bujnych lasów z turkusowymi wodami jezior to istna feeria barw, która zachwyci niejednego wytrawnego podróżnika.

Dubrownik

To miasto jest obowiązkowym punktem podróży po Chorwacji. Stanowi mieszankę stylów architektonicznych (romańskiego, renesansowego i barokowego). Jest zatem co zwiedzać. Sporo zabytków Dubrownika zostało objętych patronatem UNESCO, dzięki czemu należą do jednych z największych atrakcji Chorwacji.

Welebit

Amatorom górskich wspinaczek proponujemy przepiękny masyw górski, ciągnący się ok. 150 kilometrów wzdłuż wybrzeża Adriatyku. Jest to pasmo należące do Gór Dynarskich, zbudowane głównie z dolomitów i wapieni, w którym widocznie zaznacza się asymetria stoków. W przerwie między wspinaczkami można się udać do jednego z dwóch Parków Narodowych: Welebitu Północnego lub Paklenicy.

Mamy nadzieję, że rozbudziliśmy Wasz apetyt na podróżowanie po Chorwacji. Tych, którzy wybierają się na wakacje samochodem, zapraszamy na naszą stronę internetową. W zakładce Promocje znajdziecie m. in. zniżkę na wynajem auta Europcar. Zachęcamy do odwiedzin.

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój komentarz }

Ewelina Listopad 5, 2015 o 15:43

Chorwacja jest piękna. Podróżując samochodem można zwiedzić wiele interesujących i pięknych miejsc. Jeziora Plitwickie z pewnością należą do jedych z nich – wspaniała i zapierająca dech w piersiach przyroda 🙂
Pozdrawiam serdecznie ze słonecznej Chorwacji.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: