Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

5 listopada 2015 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Samochodem na Sylwestra

samochodem na SylwestraOkres między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem to okazja nie tylko do długiego spania i kosztowania smakołyków, lecz także zaplanowania ciekawej podróży. W tym roku Sylwester wypada w czwartek, więc śmiało można się pokusić o czterodniowy wypad w jakieś interesujące miejsce. Oto propozycje, dokąd można się wybrać samochodem na Sylwestra.

Typowy kierunek

Wiele Polaków marzy o Sylwestrze w górach. O zabawie w drewnianej bacówce przy dźwiękach skrzypiec i uginającym się od jedzenia stole. Niestety, kierunek południowy jest jednym z najbardziej zakorkowanych rejonów Polski w okresie międzyświątecznym. Wybierając się w góry, zwłaszcza Tatry, musimy się liczyć z wielogodzinnym staniem w korku na Zakopiance, a i na stoku można się spodziewać tłumów. Z tego powodu nie jest to najlepszy kierunek dla kogoś, kto chce odpocząć od codziennego pędu. Jeżeli już, to polecamy takim osobom Bieszczady lub Sudety. Krajobrazy są tam równie piękne, a i rekreację jest gdzie uprawiać.

Na uboczu

Tym, którzy są spragnieni ciszy i odpoczynku od miejskiego zgiełku polecamy rejony nieco spokojniejsze. Ciekawym kierunkiem może się okazać w tym wypadku Podlasie. Jest to region, którzy ma wiele do zaoferowania. Zimowy weekend w ośnieżonej Puszczy Białowieskiej, połączony z ogniskiem i kuligiem gwarantuje niezapomniane wrażenia. Amatorzy białych szaleństw także mogą znaleźć coś dla siebie na Podlasiu. Znajduje się tu bowiem kilka sztucznych stoków, które warto wypróbować i porównać  z naturalnymi szlakami.

Szlakiem historii

Interesującym pomysłem może się okazać także wycieczka na Śląsk, szczególnie Szlakiem Zamków Piastowskich. Spędzenie sylwestrowej nocy na zamku, w rycerskim klimacie ze staropolską kuchnią – to propozycja niebanalnej zabawy a zarazem ciekawa lekcja historii. Oprócz tańców i dobrego jedzenia, sylwestry na zamku wiążą się także z dodatkowymi atrakcjami takimi jak: turniej rycerski, koncert muzyki dawnej czy zwiedzanie komnat.

    Sposobów na spędzenie Sylwestra może być wiele. Niezależnie od tego, czy zdecydujecie się zostać w domu, czy wyjechać ważne, aby czerpać z tego radość i energię na nadchodzący rok.

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: