Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

13 stycznia 2015 przez Europcar Polska · 1 odpowiedź

Samochodem na ferie – najciekawsze propozycje

ferie zimowe, Samochodem na ferie

Zima

Mimo że za nami dopiero Święta Bożego Narodzenia i do ferii jeszcze trochę czasu, to już teraz warto przeglądać oferty zimowego wypoczynku. Im wcześniej zaczniecie szukać, tym większa szansa, że znajdziecie coś atrakcyjnego. Jeżeli nie macie jeszcze żadnego pomysłu, możecie wykorzystać nasze propozycje. Oto kilka najciekawszych pomysłów na zimową podróż; może któraś Was zainspiruje.

Najbardziej oczywistym kierunkiem są oczywiście góry. Jednakże coraz częściej odwiedzane są także regiony nizinne. Przykładem jest chociażby Podlasie. Turyści cenią je nie tylko za walory przyrodnicze, lecz także zaciszna atmosferę. Można tu skutecznie odpocząć. Oprócz lodowisk i wyciągów narciarskich popularną formą spędzania wolnego czasu są kuligi. Przejazd ośnieżonymi lasami, a zwłaszcza Puszcza Białowieską dostarcza wielu wrażeń. Po takiej podróży można zorganizować dodatkowo ognisko z pieczeniem kiełbasek, śpiewem i dobra zabawą.

Tym, którzy lubią tradycyjnie spędzać ferie na stoku, proponujemy wycieczkę do Jaworzyny Krynickiej, w której znajduje się jedna z najnowocześniejszych stacji narciarskich w Polsce. To istna gratka dla wielbicieli białego szaleństwa. Do dyspozycji turystów jest aż 8 km tras zjazdowych. Tym, którzy wolą jedna deskę zamiast dwóch (snowboard), polecamy ośrodek w Wierchomli, gdzie znajduje się imponujący snowpark z dwoma skoczniami oraz licznymi raile’ami i boxami o różnym stopniu trudności.

Ciekawą ofertę zimowisk oferują także ośrodki ulokowane na Mazurach i Suwalszczyźnie. Najbardziej znanym a jednocześnie bardzo dobrze wyposażonym obiektem jest stok narciarski Gołdap. Turystów przyciągają nowoczesne trasy narciarskie, 5 wyciągów oraz park snowboardowy. Oprócz pasjonatów narciarstwa i snowboardu, na Mazurach znajdą również zajęcie wędkarze oraz amatorzy nurkowania podlodowego.

Mamy nadzieję, że nasze pomysły zachęciły Was do aktywnego wypoczynku zimą i wybrania się w ciekawą podróż. Niezależnie od tego, jakie miejsce wybierzecie, z pewnością najwygodniej będzie na nie dotrzeć samochodem. Pamiętajcie tylko o zabraniu sprzętu sportowego i oczywiście – dobrego humoru!

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój komentarz }

zenik Styczeń 13, 2015 o 13:50

Wszystko super, ale przydałoby się trochę śniegu, żeby nie utknąć na stoku w błocie 🙂

Odpowiedz

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: