Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

30 kwietnia 2015 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Samochodem do Słowenii

Słowenia, Samochodem do Słowenii

http://ow.ly/M0zy8

Obszarowo nieduża, turystycznie jednak wielka. Słowenia – maleńkie państewko położone na pograniczu Półwyspu Bałkańskiego. Chociaż wielkością dorównuje mniej więcej jednemu polskiemu województwu, swoimi atrakcjami mogłaby obdzielić kilka krajów.

Miejscem, które spełni oczekiwania nawet najbardziej wybrednych turystów jest Bled. Są tam i góry, i jezioro, i zamek. Miejscowość jest położona na północno-zachodnim krańcu Słowenii, u stóp Alp Julijskich nad jeziorem Bled. Ten urokliwy krajobraz dopełnia średniowieczny zamek obronny usytuowany na wyniosłej skale. Z jego tarasów widokowych roztacza się iście czarodziejski pejzaż, którego nie sposób opisać słowami. Jego niepowtarzalne piękno trzeba po prostu zobaczyć.

Kolejnym cudem natury, który można podziwiać w Słowenii jest dolina rzeki Soczy. Nie bez przyczyny nazywana jest ona rajską krainą. Przepływające przez nią szmaragdowe wody Soczy, malownicze wodospady, kręte wąwozy i wyniosłe alpejskie szczyty wzbudzają niekłamany zachwyt. Miejsce to stwarza również doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych (np. kajakarstwa) oraz ekstremalnych (m. in. raftingu i bungee).

Wyliczając atrakcje Słowenii, warto wspomnieć również o stolicy tego kraju. Lublana zachwyca przede wszystkim kunsztem architektonicznym. Kiedy przyglądamy się miastu, widać w nim rękę włoskich inżynierów i planistów. Jedną z charakterystycznych budowli jest Zamek Lublański. Położona na wzgórzu fortyfikacja wyróżnia się na tle innych zabytków i stanowi wizytówkę miasta. Oprócz tego na uwagę zasługuje także barokowy kościół Świętej Trójcy oraz Most Smoka, zbudowany na początku XX wieku.

Być może Słowenia nie jest tak popularnym kierunkiem podróży jak Włochy, Hiszpania, czy Portugalia, ale turystycznie z pewnością im dorównuje. Jeżeli jeszcze nie zaczęliście organizować letniego urlopu, warto uwzględnić ten kraj w swoich planach.

Tych, którzy wybierają się na wakacje samochodem, zapraszamy na naszą stronę internetową. W zakładce Promocje znajdziecie m. in. zniżkę na wynajem auta w Słowenii. Zachęcamy do odwiedzin.

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: