Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

11 września 2014 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Samochód roku – Peugeot 308

http://arturwrobel.wordpress.com/2014/03/03/peugeot-308-samochodem-roku-2014/, Samochód roku

http://arturwrobel.wordpress.com/2014/03/03/peugeot-308-samochodem-roku-2014/

Przy okazji prezentowania na naszym blogu różnych modeli aut, nie powinno zabraknąć również samochodu roku 2014 – Peugeota 308. Zwycięzca, którego poznaliśmy w przeddzień 84. Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie, zdobył aż 307 punktów w klasyfikacji ogólnej. Wyprzedził w ten sposób, z przewagą ponad 80 punktów, m. in. BMW i3 oraz Teslę S. Przy wyborze brano pod uwagę wygląd, komfort jazdy, bezpieczeństwo, koszty eksploatacji, a oprócz tego także ekologię. Wcześniej to prestiżowe wyróżnienie otrzymały trzy auta marki Peugeot.

Zwycięski Peugeot 308 jest II generacją modelu o tej samej nazwie. Po liftingu zyskał nowocześniejszą sylwetkę oraz więcej przestrzeni wewnątrz, co zapewniło mu sukces w segmencie C. Konstrukcja nowego Peugeota zakłada oszczędność paliwa. W dniu premiery model był dostępny w dziewięciu oszczędnych jednostkach napędowych (4 benzynowych i 5 wysokoprężnych). Niedawno dołączyła do nich nowa turbodoładowana jednostka benzynowa 1.2 PureTech o mocy 130 KM. To właśnie z tym motorem Peugeot 308 ustanowił nowy rekord zużycia paliwa: 2,85 l/100 km i 1810 kilometrów przejechanych na jednym pełnym zbiorniku paliwa.

Jeżeli chodzi o wygląd Peugeota 308 – nie jest już tak optymistycznie. Mając w pamięci sylwetkę poprzednika, muskularna sylwetka II generacji nie każdego może zachwycać.  Całość ratują dosyć atrakcyjne lampy w technologii LED. Szczególnie przykuwają uwagę lampy tylne: zachodzące na boki, z kilkudziesięcioma opalizującymi diodami. Niektórzy doszukują się w nich także charakterystycznego potrójnego ,,śladu pazurów”, nawiązującego do logo marki. Peugeot 308 jest dostępny także w wersji kombi. Z hatchbackiem łączy go jedynie nazwa: posiada bowiem innowacyjny kokpit oraz elegancką kabinę.

Samochód roku 2014 na każdym kroku udowadnia użytkownikom, że w pełni zasłużył na swój tytuł. Spełnia oczekiwania nawet najbardziej wybrednych klientów. Łączy w sobie cechy bezpiecznego, przyjaznego dla środowiska i miłego dla oka kompaktu. O sympatii do tego modelu niech zaświadczy liczba zamówionych egzemplarzy – w pierwszym kwartale 2014 roku odnotowano blisko 60 tysięcy. Całościowe statystyki zostaną jednak ogłoszone w 2015 roku. Wtedy okaże się, czy zwycięski model podtrzymał dobrą passę.
Źródła:

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: