Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

13 października 2017 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Przegląd jesiennych imprez kulturalnych cz. 1.

Town Hall Tower (Wieza ratuszowa w Krakowie) and Cloth Hall on Rynek Glowny (main square) in Krakow, Poland

Jesień nie musi być nudna i smętna. Wystarczy na chwilę odłożyć książkę i wyjść spod koca, a okaże się, że czeka nas wiele absorbujących wydarzeń kulturalnych. Dzisiaj przedstawimy Wam kalendarium imprez organizowanych w Warszawie i Krakowie.

Warszawa

Jak co roku w listopadzie będzie miał miejsce niezwykły festiwal o nazwie Niewinni czarodzieje. Wydarzenie ma na celu ochronić od zapomnienia XX-wieczną Warszawę. Odtwarzane są sceny z życia dawnej stolicy: dancingi, koncerty, seanse filmowe i warsztaty.

Cyklicznym wydarzeniem, które jest organizowane już po raz 60 jest Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień. Wśród atrakcji warto wymienić: wystawę plakatów, instalacje kinetyczno-dźwiękowe, koncert Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia czy warsztaty kompozytorskie z Arturem Zagajewskim.

Kraków

Pod koniec listopada organizowane są Krakowskie spotkaniaz dizajnem, czyli Zaprojektowani. Podczas wydarzenia możecie się zapoznać z pracami ponad 80 polskich wystawców – artystów, rzemieślników, projektantów. Uczestnicy mogą wziąć udział w szeregu wykładów i warsztatów, które są związane z projektowaniem wnętrz.

Natomiast wraz z początkiem grudnia organizowane są Targi Rzeczy Wyjątkowych, podczas których możecie nabyć lub wykonać nietuzinkowe prezenty gwiazdkowe. Podczas targów można będzie np. własnoręcznie ozdobić bombkę czy udekorować cynamonowe ciasteczko. Wystawom i warsztatom będą towarzyszyć także różnorakie degustacje, które umilą z pewnością czas wszystkim zwiedzającym.

Wielbicielom muzyki jazzowej proponujemy festiwal Jazz Juniors International Exchange. Najważniejszym elementem festiwalu jest część konkursowa, podczas której zaprezentowane zostaną wykonania debiutujących muzyków.

Na liście krakowskich wydarzeń kulturalnych nie może zabraknąć również Podgórskiej Jesieni Kulturalnej. W programie znajdziecie m.in.: detektywistyczną grę terenową, spotkania z literatami, performance oraz animacje dla dzieci.

Przedstawiliśmy Wam pierwszą część jesiennego kalendarium imprez kulturalnych. Mamy nadzieję, że znajdziecie coś dla siebie. Jest w czym wybierać.

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: