Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

20 grudnia 2013 przez Europcar Polska · 2 komentarze

Przegląd gadżetów do samochodu

ec zdjęci, gadżety do samochoduJedyny gadżet motoryzacyjny, jaki potrafisz wymienić to radio samochodowe? Oczami wyobraźni widzisz karabiny maszynowe ukryte w kierunkowskazach Astona Martina, którym jeździł Bond? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco, albo nie zauważyłeś, że lata 90. dawno już minęły, albo wyjątkowo cenisz sobie oldschool. Zobacz, z czego rezygnujesz odmawiając sobie technologicznych nowinek.

Zapłon! Kamera! Akcja!

Kamera w samochodzie przydaje się nie tylko reżyserom kina drogi. Sprzęt rejestrujący, to przydatna rzecz w ekstremalnych warunkach – podczas stłuczki, którą sprowokował inny kierowca, czy wyczynów na leśnym torze z przeszkodami. Rejestratory w krajach, gdzie na drogach wciąż zdarza się duża liczba wypadków, cieszą się rosnącą popularnością. Kierujący ma bowiem pewność, że w razie czego może skorzystać z „czarnej skrzynki” przed sądem. W kamery chętnie zaopatrują się Rosjanie – oprócz bezpieczeństwa decydujące znaczenie ma panująca tam wśród służb korupcja. Film jest zawsze twardym dowodem w sprawie.

Producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom fanów ryzykownych sportów. Chcąc uwiecznić pokonane terenówką trasy, wybierz wodoszczelną kamerę odporną na wstrząsy i zmiany temperatur. Takie funkcje jak stabilizacja obrazu, jakość full HD czy tryb nocny to już standard dla większości rejestratorów samochodowych, nie tylko tych do zadań specjalnych.

Przydatna w podróży jest także możliwość fotografowania krajobrazu. Chciałeś powspominać wzgórza Toskanii albo szwajcarskie Alpy? Kamera zatrzyma najlepsze momenty, które dołączą do wakacyjnego albumu.

Policja? Chciałem zgłosić kradzież auta / Auto na celowniku

Kupiłeś nowiutkie auto i obawiasz się kradzieży? Jest na to rada – lokalizator GPS. Niewielkich rozmiarów sprzęt pobiera dane z satelity na temat położenia pojazdu i przekazuje je w postaci raportu lub mapy do komputera odbiorcy. Narzędzie  zdobyło uznanie właścicieli firm oraz, co tu kryć, osób zazdrosnych o przebywających wiecznie w delegacji partnerów.

Z technologią GPS częściej mamy do czynienia w przypadku nawigacji niż lokalizatora. Nawigacja to już właściwie żaden gadżet – dla wielu, to konieczność. Technologicznym geekom, którym nie wystarcza Google Maps, spodobają się GPS-y informujące na bieżąco o stanie dróg i natężeniu ruchu.

Cyfrowy mechanik

Jeśli w wolnym czasie lubisz „pogrzebać pod maską”, zapewne słyszałeś o komputerze pokładowym. Współpracujące niemal z każdym autem urządzenie można zamontować samodzielnie na desce rozdzielczej (wymagane jest gniazdo OBD). Po stosownej konfiguracji, uzyskujemy dostęp do parametrów takich jak zużycie paliwa, napięcie akumulatora czy temperatura płynu chłodniczego. W ten sposób, jeszcze zanim odwiedzimy warsztat dowiemy się, co będzie wymagało naprawy. Co sprytniejsi, zlikwidują usterki sami, unikając zbędnych kosztów. Pozbawieni umiejętności technicznych, unikną natomiast nieprzewidzianych postojów spowodowanych nagłą awarią (np. akumulatora).

Bluetooth bez granic

Słuchawka Bluetooth, czyli nieodłączny atrybut kierowcy-biznesmena, obecnie rzadko kiedy służy wyłącznie do rozmów. Samochodowy zestaw głośnomówiący, który można zamontować przy uchu, na kierownicy lub w uchwycie na kubek, zyskał moc nowych funkcji. Odtwarza muzykę z USB, redukuje szum, czuwa kilkanaście godzin, reaguje na komendy głosowe, automatycznie włącza się i wyłącza… Zdaje się, że rozmowy w tym aparacie all-in-one zeszły na dalszy plan.

Elektronika w aucie – nie taka straszna, jak ją malują

Wciąż nieprzekonany? Rzeczywiście, mówi się, że elektronika w samochodach na co dzień ułatwia życie, ale bywa przyczyną częstych awarii. Zewnętrzne gadżety mają tę przewagę nad wbudowanymi na stałe urządzeniami, że nie niosą ze sobą dużego ryzyka. Dają za to wielką frajdę z jazdy! Jeśli szukamy urozmaicenia, zawsze pozostaje nam wyjście (bez)awaryjne – pląsający Elvis, naklejka „zbita szyba” czy minutnik parkingowy.

{ 2 odpowiedzi… przeczytaj je poniżej dodaj swój komentarz }

mistral Styczeń 31, 2014 o 09:39

Taka kamera do samochodu to jest dobra rzecz. W razie stłuczki, kolizji wszystko mamy jak na widelcu, pod warunkiem że znajduje się to w polu widzenia tejże kamerki! 🙂

Odpowiedz

Kazimiera Październik 25, 2016 o 10:28

No tak kamerka może się faktycznie przydać. Zastanawiam się nad jej zamontowanie, ale czy się na tym znam? Niekoniecznie… W każdym razie ja mam u siebie kamerę http://www.merx.pl/282-kamera-samochodowa-mipon-mx-2-full-hd-1080p.html i nie mam żadnych uwag, podstawowe funkcje, które w ogóle znam, jak najbardziej zawiera! ;pp

Odpowiedz

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: