Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

13 listopada 2015 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Profilaktyka samochodowa, czyli co zrobić, żeby pojazd nie chorował zimą

auto zimą, Profilaktyka samochodowaZ zimą nigdy do końca nie wiadomo. Można wierzyć prognozom meteorologów, górali lub wróżek, a zima i tak jak zwykle zrobi swoje. Dlatego niezależnie od przewidywań warto przygotować się na najgorszy scenariusz. W dzisiejszym wpisie podpowiemy, jak kierowcy powinni przygotować swoje samochody na zimę.

Rzecz jasna nie będziemy przypominać o takich oczywistościach jak wymiana opon na zimowe. To jest podstawa, od której powinno się zacząć przygotowania auta do trudnych warunków na drodze.

Jeżeli dokonaliśmy już wymiany opon, to powinniśmy przejść do kolejnej czynności, czyli kontroli płynów eksploatacyjnych. Chodzi tu przede wszystkim o płyny w układzie chłodniczym, do spryskiwaczy oraz hamulcowy. O ile płyn do spryskiwaczy  potrafi wymienić prawie każdy, o tyle w pozostałych przypadkach lepiej wybrać się do mechanika. Nie są to drogie usługi, a mogą zapobiec uszkodzeniu auta w czasie mrozów.

W zimowym niezbędniku kierowcy powinny się znaleźć  przede wszystkim skrobaczka do szyb, (ewentualnie jakiś preparat o właściwościach odmrażających), szczotka, która nie rysuje lakieru oraz pokrowiec na karoserię lub mata na przednią szybę. Jeżeli ktoś mieszka na wsi, a zapowiada się śnieżyca, to nie będzie głupim pomysłem wozić w bagażniku łopatę.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie można się przygotować na każdą ewentualność. Wystarczy jednak odrobina wyobraźni i kilka złotówek, aby ułatwić sobie życie w tym trudnym okresie, jakim jest zima. Docenicie to szczególnie rano, kiedy przy -20 będziecie próbowali wyruszyć do pracy.

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: