Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

3 września 2015 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Powracają legendy – Warszawa i Syrenka ruszają w trasę

http://www.fakt.pl/wydarzenia/w-fso-ruszy-produkcja-nowej-syrenki,artykuly,554612.html, Warszawa

http://www.fakt.pl/wydarzenia/w-fso-ruszy-produkcja-nowej-syrenki,artykuly,554612.html

Długo kazały na siebie czekać. Na szczęście Syrena i Warszawa wracają do produkcji. Jak wyglądają? Czy różnią się od swych poprzedniczek? Wielbiciele motoryzacji już zacierają ręce. Czy aby słusznie? Oto nowe sylwetki polskich legend.

W PRL-u była Syrenką, w XXI wieku stała się Syreną. Kultowa mydelniczka wraca do produkcji i znacząco różni się od swej poprzedniczki. Standardowo auto będzie wyposażone w silnik trzy- lub czterocylindrowy o pojemności 1,5 litra. W innych wersjach będą montowane oczywiście mocniejsze jednostki napędowe.

Na razie planowana jest produkcja dwóch modeli. Pierwszym z nich jest Syrena Meluzyna. W założeniu ma to być zgrabne 5-osobowe auto z silnikiem benzynowym. Znajdzie się w nim całkiem spory bagażnik o pojemności ponad 400 litrów. Oprócz tego auto będzie wyposażone w nowoczesne technologie, które umożliwią podłączenie urządzeń przenośnych oraz zwiększą bezpieczeństwo na drodze. Oprócz Meluzyny do produkcji ma wejść także jej usportowiona wersja – Syrena Ligea. Producenci zapewniają, że obydwie wersje będą oferowane w przystępnych cenach i wyjadą na polskie drogi już wkrótce.

Zupełnie inną propozycją motoryzacyjną jest nowa Warszawa. Stanowi ona synonim luksusu i nowoczesności. Maszyna, którą zaprezentowano Polakom w tym roku to istna torpeda. Auto posiada 600-konny silnik i maksymalnie może rozwinąć do 330 kilometrów na godzinę. Statystycznego Kowalskiego nie będzie więc na nią stać. Nowa Warszawa ma kosztować 1,5 mln złotych. Nic dziwnego – nadwozie zostało wykonane z kevlaru i włókna węglowego, a we wnętrzu znajduje się sporo nowoczesnych gadżetów np. kamera 360 czy wysuwana pneumatycznie szuflada na ubrania.

Mamy nadzieję, że zaprezentowane projekty kultowych polskich samochodów wejdą niedługo do produkcji zgodnie z zapowiedziami pomysłodawców. Czekają na nie wszyscy Polacy: zarówno Ci, którzy zamierzają je kupić, jak i Ci, którzy chcą jedynie nacieszyć nimi oko.

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: