Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

16 kwietnia 2015 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Powitaj wiosnę na Wyspach z Europcar!

podróż do Wielkiej Brytanii, Wielka BrytaniaKalendarzowa wiosna trwa już od prawie miesiąca. Pora więc rozłożyć mapę i zaplanować jakąś ciekawą podróż. Najlepiej tam, gdzie będą i góry, i morze, i jeziora. Myślicie, że nie ma takiego miejsca? Otóż jest. To Wielka Brytania.

Oprócz oczywistych atrakcji turystycznych takich jak: Big Ben, London Eye czy Stonehenge, w  Wielkiej Brytanii można znaleźć wiele ciekawostek przyrodniczych i architektonicznych. Jednym z takich zaskakujących miejsc jest Półwysep Lizard, znajdujący się  Kornwalii. Lazurowe wody okalające niesamowite formy skalne oraz tropikalna roślinność, upodabniają go do wybrzeży Polinezji. Istny raj na ziemi!

Będąc w Anglii, warto również zwiedzić największy wąwóz w regionie – Cheddar Gorge. Jego strome wapienne klify, tajemnicze jaskinie i skąpana w zieleni dolina łudząco przypominają krajobraz nowozelandzki. Pokonanie wąwozu zarówno wzwyż, jak i dookoła stanowi nie lada wyzwanie. Cheddar Gorge ciągnie się bowiem na ponad 2 mile, a jego ściany wznoszą się na ok. 120 metrów. W podziemiach wąwozu znajdują sie liczne jaskinie. Obecnie tylko dwie są udostępnione dla turystów (Gough i Cox).

Regionem, który warto odwiedzić (szczególnie jeżeli lubimy górskie wspinaczki) jest Highlands w północnej Szkocji. Obejmuje on Góry Kaledońskie i Grampiany. Jeżeli ktoś potrzebuje spokoju i wyciszenia, w Highlands na pewno je znajdzie. Wszystko za sprawą nostagicznego i nieco baśniowego krajobrazu. Dzika przyroda, mgła unosząca się nad ziemią, liczne wzgórza i przecinające je jeziora roztaczają aurę tajemniczości.

Na koniec proponujemy zwiedzenie walijskich zamków. Oczywiście nie wszystkich. W regionie znajduje się bowiem około 400 różnych budowli i twierdz. Jednym z piękniejszych i lepiej zachowanych zamków Walii jest Conwy. Budowla jest gigantyczna: posiada w sumie 30 wież (8 na zamku i 22 na murach) i należy do tzw. żelaznego kręgu zamków walijskich. Innym równie okazałym zamkiem jest Caernarfon. Uchodzi on za największa fortecę w Walii i stanowi arcydzieło architektury warownej. Godnym uwagi jest także zamek w Harlech, z którego roztacza się niesamowity widok na zatokę Tremadog i półwysep Llŷn.

Okazuje się, że Wyspy w niczym nie ustępują śródziemnomorskim kurortom. Wielka Brytania może być nie tylko deszczowa i mglista, lecz także ciepła i egzotyczna. Dzięki temu,  że jest tak różnorodna, zaspokaja gusta wielu podróżników.

Zachęcamy do skorzystania z brytyjskiej oferty Europcar. Wypożyczając samochód w Wielkiej Brytanii do końca czerwca, mogą Państwo zaoszczędzić do 20%. Szczegóły naszej promocji są dostępne na stronie internetowej Europcar Polska.

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: