Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

14 lutego 2014 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Powiew młodości prosto ze stajni Audi!

audi a1Młodzieżowy, pełen emocji, sportowy a przy tym ekonomiczny? To może być tylko samochód Audi A1 Sportback, o który właśnie wzbogaciliśmy flotę Eurpocar. O jego wyjątkowości przekonali się już pierwsi Klienci!

To pięciodrzwiowe kompaktowe auto z niemieckiej stajni skierowane jest głównie do młodych ludzi (nieważne czy ciałem, czy tylko duchem) mieszkających w miastach. W stylistyce i lekkiej budowie karoserii nowy model nawiązuje do swojego trzydrzwiowego brata, jest jednak bardziej przestronny i uniwersalny.

Z przodu dominuje osłona chłodnicy singleframe ze ściętymi górnymi narożnikami, co nadaje nieco agresywny i dynamiczny wygląd – typowy dla samochodów Audi. Linia boczna wyraźnie „rysująca” kopułę dachu i biegnąca do mocno pochylonej kolumny C oraz sam tył auta sprawiają jednak, że surowy na pozór pojazd nabiera „lekkości” i młodzieńczości. Komfort jazdy podnoszą wykorzystane w światłach do jazdy dziennej i w światłach tylnych diody.

Audi A1 Sportback ma aerodynamiczną sylwetkę, dzięki której wartość CW wynosi 0,32. Co do wymiarów: długość wynosi 3,95 metra, rozstaw osi – 2,47 metra, szerokość – 1,75 metra i wysokość – 1,42 metra.
Audi oferuje dla A1 Sportback 12 kolorów lakierów, wśród nich pomarańczowy Samoa, przeznaczony tylko dla tego modelu. Opcjonalny pakiet S Line nadaje autu jeszcze bardziej sportowy charakter. Bogata jest również oferta akcesoriów.

A1 Sportback seryjnie wyposażone jest w cztery miejsca, ale na życzenie – bez dodatkowej dopłaty – może stać się samochodem pięciomiejscowym. Klienci mają możliwość wybrać spośród sześciu oferowanych silników: trzech benzynowych TFSI i trzech wysokoprężnych TDI o mocy od 63 kW (86 KM) do 136 kW (185 KM). Wszystkie te jednostki są czterocylindrowe i zbudowano je zgodnie z zasadą downsizingu – dużą pojemność zastąpiono doładowaniem i bezpośrednim wtryskiem paliwa, co pozwoliło na zmniejszenie zużycia paliwa oraz na emisji CO 2. Podstawowy silnik benzynowy 1.2 TFSI o mocy 63 kW (86 KM) zużywa średnio 5,1 litra paliwa na 100 km. Natomiast A1 Sportback z manualną skrzynią biegów z silnikiem TDI o pojemności 1,6 litra i mocy 66 kW (90 KM) bądź 77 kW (105 KM) średnio zużywa 3,8 litra na 100 km.

Brzmi zachęcająco? A to nie jedyne elementy, które świadczą o niepowtarzalności A1 Sportback!

Również w dziedzinie obsługi i Infotainment A1 Sportback wyposażone jest w wiele nowoczesnych rozwiązań, m.in. w Audi connect. Przy kombinacji systemu MMI Navigation Plus z telefonem samochodowym Bluetooth A1 Sportback może łączyć się z Internetem.

Wnętrze samochodu ma lekki, młodzieżowy charakter. Dzięki świeżym kolorom i licznym dodatkom potrafi dopasować się do charakteru swojego właściciela, a przecież właśnie to jest najważniejsze!

Sprawdźcie sami jak Audi A1 Sportback spisuje się na drodze! Odwiedźcie nasze wypożyczalnie i przekonajcie się na własnej skórze, dlaczego samochód ten zawrócił w głowie niejednemu.

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: