Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

24 stycznia 2014 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Podsumowanie targów motoryzacyjnych we Frankfurcie

http://www.audi.de/de/brand/de/erlebniswelt/design___technologie/design-studien/audi_nanuk_quattro_concept.html, targi motoryzacyjne

http://www.audi.de/de/brand/de/erlebniswelt/design___technologie/design-studien/audi_nanuk_quattro_concept.html

Raz na dwa lata, maniacy motoryzacji z całego świata zjeżdżają tłumnie do Frankfurtu nad Menem, by podziwiać auta marzeń. Tegoroczne, 65. z kolei, Internationale Automobil-Ausstellung (IAA), nie zawiodło nawet najbardziej wygórowanych oczekiwań. Któż w końcu lepiej zna się na samochodach  niż odwieczny potentat branży?

BMW, Mecedes-Benz czy Volkswagen skutecznie skupiły na sobie uwagę mediów, ale międzynarodowa konkurencja we Frankfurcie nie pozostała w tyle. Futurystyczne hale wystawowe stały się na przełomie września i października schronieniem dla wszystkich liczących się na motoryzacyjnym rynku graczy. Fani wierni określonemu modelowi auta mogli sprawdzić jak prezentuje się ich „ulubieniec” w unowocześnionej wersji – na targach pokazano m.in. nową Skodę Yeti, Fiata Pandę, Alfę Romeo Giuliettę, Opla Insignię oraz Audi A8.

Do Frankfurtu rzadko kiedy jednak przyjeżdża się, by zachwycać się tym, co znane i lubiane. Nic nie wzbudza takich emocji jak concept cary oraz trudne do sklasyfikowania wynalazki w rodzaju wystawionego w tym roku Audi Nanuk Quattro. Na pierwszy rzut oka, to klasyczny wóz sportowy, jednak niezwykle wytrzymałe podwozie zbliża go bardziej do crossover’a. Perfekcyjne rozwiązanie dla tych, którzy marzą o jeździe sportowym modelem w warunkach miejskich.

Tematem przewodnim IAA 2013 miał być samochód jako mobilna platforma komunikacyjna. Auto umożliwiające użytkownikowi niezakłócony dostęp do komunikatora, chatu, telefonu albo maila? Samochody we Frankfurcie udowodniły, że nie mamy do czynienia z nowatorskim trendem, a wymogiem prędko zyskującym charakter normy.

Krótki przegląd nowości na IAA 2013:

  1. Wśród samochodów koncepcyjnych, Mercedes S-Coupe nie miał sobie w tym roku równych. Designerzy marki zaprojektowali auto, które wydaje się lekkie jak piórko mimo pięciu metrów długości. Pod maską znalazło się 455 koni mechanicznych, a we wnętrzu zamontowano elementy z jedwabiu oraz program proponujący kierowcy muzykę dostosowaną do aktualnego samopoczucia. Luksus w czystej postaci.

http://www.youtube.com/watch?v=pFmeOz9dNuk

  1. Pozytywne recenzje zebrała odświeżona wersja Audi A3 Cabrio. Auto jest teraz lżejsze i bardziej ekonomiczne. Marka trwa przy swojej klasycznej linii oraz materiałowym dachu, który składa się w 18 sekund (można go złożyć w trakcie jazdy).

http://www.youtube.com/watch?v=-vRv_-fUWgc

  1. Po tym, jak pobujaliśmy w obłokach, czas sprawdzić, co słychać na ziemi. Jedną z wyczekiwanych we Frankfurcie premier była Skoda Rapid Spaceback. Do dyspozycji kierowców pozostaje aż sześć wersji silnikowych samochodu (maksymalna liczba koni mechanicznych to 120). Dodajmy do tego znacznie poprawioną, ale jak zawsze praktyczną i skromną sylwetkę wozu oraz możliwość zakupu Rapida Sport w niedalekiej przyszłości. Wygląda na to, że Czesi ani myślą tracić z oczu konkurentów.

http://www.youtube.com/watch?v=754uWEDBrjU

  1. Do rodziny SUV-ów Nissana dołączy X-Trail, który w obliczu popularności tego typu aut ma duże szanse, by stać się nowym królem szos. Zaopatrzony w napęd na cztery koła i 7-calowy ekran dotykowy z nowoczesną elektroniką (zintegrowaną z Google) powinien znaleźć wielu wielbicieli.

http://www.youtube.com/watch?v=KToD-Q88-lI

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: