Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

21 kwietnia 2015 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Podróżuj do Hiszpanii z Europcar

podróż do HiszpaniiDo podróżowania po Hiszpanii chyba nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. Fantastyczne krajobrazy, imponujące zabytki i sprzyjający klimat co roku przyciagają rzesze turystów z całego świata. Jeżeli chcesz z powodzeniem otworzyć tegoroczny sezon wakacyjny – wybierz się do tego kraju czym prędzej.

Przygodę z Hiszpanią proponujemy rozpocząć od Saragossy. Miasto uznawane jest za perełkę Aragonii i jedno z atrakcyjnieszych miejsc kraju. Wpis na listę dziedzictwa Unesco jedynie potwierdza wyjątkowośc tego miasta. Liczne zabytki stanowią przykład artyzmu oraz wielokulturowości Saragossy. Wśród nich można odnaleźć ślady zarówno kultury środziemnomorskiej, jak i muzułmańskiej. Przykładem może być chociażby Palacio de Aljafería – muzułmański pałac pochodzący z XI wieku, stanowiący arcydzieło architektury mauretańskiej.

Saragossa to również raj dla miłośników sztuki malarskiej. W mieście znajdują się muzea gromadzące dzieła największych hiszpańskich malarzy. Jednym z nich jest Muzeum Sztuki z obrazami El Greco, Ribery czy Goi. Oprócz tego warto odwiedzić także Muzeum Camon Aznar, w którym znajdują się płótna innych europejskich artystów m. in. Rubensa i Van Dycka.

Saragossę najlepiej jendak odwiedzić w październiku, kiedy przypada Święto Matki Boskiej z Pilar. Wtedy miasto organizuje szereg imprez kulturalnych m. in. korridę, paradę gigantów i pokazy regionalnego rękodzieła.

Kolejnym miejscem, które warto uwzględnić w swoim planie podróży po Hiszpanii jest katalońskie Figueres. Słynie ono przede wszystkim jako rodzinne miasto Salvadora Dali. W mieście można znaleźć wiele nawiązań do twórczości tego artysty. Jednym z nich jest surrealistyczny budynek Muzeum Salvadora Dali z charakterystycznymi jajami zdobiącymi dach. Na koniec warto podkreślić również dogodną lokalizację miasta. Figueres jest bowiem oddalone o 136 km od Barcelony i 20km od Morza Śródziemnego. Można więc z niego uczynić zarówno oddzielny punkt podróży, jak i przystanek na drodze do innego kurortu.

Niebywałych przeżyć estetycznych z pewnością może dostarczyć także wycieczka do Las Medulas – niewielkiej wioski, w której zachowały się pozostałości kopalni złota. Pod koniec XX wieku ten wyjątkowy krajobraz został wpisany na listę Unesco. Aż trudno uwierzyć, że przepiękne czerwone zbocza Las Medulas nie są jedynie wytworem natury, ale ludzkiej działalności wydobywczej.

Hiszpanię warto odwiedzić o każdej porze roku i w każdym jej punkcie. Podróż do tego kraju może dostarczyć wielu estetycznych wrażeń i niezapomnianych wspomnień, zwłaszcza jeżeli jest to podróż samochodem z zaplanowaną przez siebie trasą.

Zachęcamy do zapoznania się z listą hiszpańskich placówek Europcar. W całym kraju jest ich ponad 100. Większość z nich rozlokowana jest na największych hiszpańskich portach lotniczych oraz w najbardziej atrakcyjnych kurortach.

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: