Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

8 listopada 2017 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Podróżowanie może być łatwe. Czyli garść cennych wskazówek dla urlopowiczów

Indywidualna wycieczkaJeżeli marzycie o sielskim urlopie z rodziną bez zmartwień i niepotrzebnych spięć, to mamy dla Was kilka pożytecznych wskazówek, które ułatwią Wam podróżowanie zarówno zimą, jak i latem. Oto one.

Naczelną zasadą, której powinniśmy się trzymać przed każdą podróżą powinno być stwierdzenie, że nie zostawiamy niczego na ostatnią chwilę. Ta wskazówka dotyczy szczególnie pakowania. Jeżeli zbyt późno weźmiemy się za kompletowanie sprzętu i układanie ubrań, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że o czymś zapomnimy, dokumenty okażą się nieważne lub będzie za późno, aby coś jeszcze dokupić.

Niezależnie od tego, jakim środkiem lokomocji zamierzacie podróżować, powinniście pamiętać, aby każda rzecz miała określone miejsce. Jeżeli podróżujecie samochodem, to należy maksymalnie wykorzystać jego przestrzeń. Wszystko, co umieszczacie w bagażniku powinno być ściśle ułożone, aby nie przemieściło się w czasie jazdy do przestrzeni pasażerskiej. To, z czego zamierzacie korzystać w czasie podróży: artykuły spożywcze, książki itp. należy układać w schowkach, ewentualnie w kieszeniach za przednimi siedzeniami.

Jeżeli chodzi o samo pakowanie walizki, to sprawdzonym i ekonomicznym sposobem jest rolowanie ubrań zamiast tradycyjnego składania. Trzeba również pamiętać o tym, aby wszystkie rzeczy układać o najcięższych do najlżejszych (uwzględniając to, jak będziecie nosić torbę czy prowadzić walizkę).

Oprócz umiejętnego spakowania należy również pamiętać o przemyślanym zaopatrywaniu się w artykuły spożywcze. Jeżeli będziecie lecieć samolotem, powinniście zaopatrzyć się w przekąski oraz wodę pitną. Ceny obowiązujące na lotniskach mogą przyprawić Was o zawrót głowy. Poza tym bezpośrednio na pokładzie samolotu należy się się wystrzegać spożywania wody z kranu. Lepiej zaopatrzyć się w wodę butelkowaną.

Zanim rozpoczniecie podróż pamiętajcie również o tym, aby zaktualizować swoją nawigację oraz wziąć ze sobą uniwersalną ładowarkę do urządzeń przenośnych. Bez tego ani rusz.

Odpowiednie przygotowanie do podróży wcale nie wymaga wyjątkowych umiejętności ani dużej ilości pieniędzy. Wystarczy odpowiednio wcześnie zaplanować każdy dzień urlopu i nie zabierać się za pakowanie ostatniego wieczoru przed wyjazdem. Wtedy dobre humory po powrocie i miłe wspomnienia z podróży gwarantowane.

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: