Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

28 listopada 2017 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Jak podróżować bez biura podróży. O zaletach samodzielnie zorganizowanej wycieczki

podróż do Wielkiej BrytaniiA może by tak samodzielnie zorganizować podróż za granicę? Czemu nie! Jak zaplanować podróż, obniżyć koszty i zwiększyć satysfakcję z podróżowania? O tym w dzisiejszym wpisie.

Przede wszystkim wycieczki zorganizowane samodzielnie mają ciekawy i nieprzewidywalny scenariusz. Jeżeli nie lubicie zwiedzać zabytków umieszczanych w turystycznych folderach, lub wybieracie się do tego samego miejsca już enty raz, to powinniście sami zaplanować swój urlop. Samodzielnie zorganizowana podróż daje dużą satysfakcję, a także przysparza wielu przygód.

Po drugie podczas samodzielnie zorganizowanej wyprawy możecie dowolnie gospodarować swoim czasem, nie oglądając się na harmonogram zaproponowany przez przewodnika czy też zły nastrój grupy wycieczkowiczów. Możecie wykorzystać swój urlop tak, jak chcecie, w zależności od potrzeb.

Jeżeli nie jesteście fanami zabaw z animatorami albo całodziennego wylegiwania się w kurorcie, to jest więcej niż pewne, że na wycieczce zorganizowanej przez biuro podróży będzie się nudzić. Jeżeli wyjeżdżacie na kilka lub kilkanaście dni, to należy ten czas wykorzystać maksymalnie: intensywnie zwiedzać, poznawać nowe smaki, chłonąć zapachy i widoki, a także poznawać lokalne zwyczaje. Czasem krótka rozmowa z przechodniem może się okazać o wiele wartościowsza niż godzinny wykład przewodnika.

Co do kosztów. Jeżeli odpowiednio wcześnie zaczniecie przeglądać oferty i porównywać ceny, to możecie zaoszczędzić sporo pieniędzy. Dotyczy to w szczególności noclegów, lokalnego transportu i karnetów na atrakcje turystyczne. O ile wcześniejszy zakup biletów lotniczych nie zawsze oznacza najniższą cenę (tylko last minute niweluje koszty), o tyle wcześniejsze zapoznanie się ofertą komunikacji miejskiej czy dokładne przestudiowanie mapy – może znacząco pomóc.

Samodzielne podróżowanie to wbrew pozorom wcale nie jest karkołomne zadanie. Wystarczy na spokojnie przemyśleć swoje oczekiwania i odpowiednio wcześnie zacząć wcielać swój plan w życie. Możecie też poczytać relacje innych podróżników, którzy podpowiedzą Wam, czego unikać i na co zwracać uwagę podczas indywidualnie organizowanych podróży. To naprawdę nic trudnego. Na początek otwórzcie mapę…

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: