Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

7 czerwca 2016 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Podróż winnym szlakiem

podróż jesienią, Podróż winnym szlakiemDzisiaj udamy się w podróż szlakiem Bachusa. Odwiedzimy miejsca, w których można doświadczyć prawdziwej uczty duchowej: zarówno za sprawą kojących widoków, jak i wyśmienitych trunków.

Obowiązkowym punktem podróży po winnych szlakach Europy jest portugalski region Douro, na północy kraju. Jest to miejsce, w którym od wieków wytwarzane jest wzmacniające wino o nazwie Porto. Nie bez przyczyny region Douro został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego. Rozciągające się tam pola winorośli są usytuowane wyjątkowo urokliwie. Można się tu rozkoszować widokami winnych tarasów oraz rzędami krzewów, które opadają zboczami doliny rzeki Douro. Ową ucztę duchową dopełnia oczywiście degustacja słynnego trunku.

Kolejnym miejscem na mapie, które powinien odwiedzić każdy smakosz win jest rzecz jasna Andaluzja. Ten hiszpański region jest znany z różnorakich winnych tradycji. Przyglądając się mapie Andaluzji, należy wspomnieć przynajmniej o czterech miejscach, w których produkowane są najbardziej znane wina. Pierwszym z nim jest Condado de Huleva, słynący z  Condado Viejo. Drugi to Jerez-Xeres-Scherry, w którym produkuje się słodkie czerwone wino Scherry. Jako trzeci należy wskazać region Montila  – Moriles. Jego znakiem rozpoznawczym jest trunek o nazwie Pedro Ximénez. Ostatnim miejscem na andaluzyjskim szlaku winnym jest Malaga, w którym produkuje się zarówno wina białe, jak i czerwone czy też różowe.

    Winny szlak byłby niepełny, gdybyśmy zapomnieli wspomnieć o Francji. Najbardziej znanym regionem jest oczywiście Szampania, ale to nie jedyne miejsce słynące z win. Koneserom win czerwonych polecamy wizytę w regionie Bordeaux. Jeżeli ktoś upodobał sobie białe chardonnay, to koniecznie powinien wybrać się do Burgundii. W sumie winny szlak, który ciągnie się z północy na południe Francji liczy aż 200 km.

    Jeżeli chcecie wybrać się w zachwycającą podróż kulinarną, koniecznie musicie odwiedzić wskazane przez nas miejsca. Są to nie tylko regiony winiarskie, ale obfitujące w różnorakie tradycje kulinarne, które najlepiej jest poznać organoleptycznie.

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: