Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

7 maja 2015 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Podróż w rytmie muzyki – letnie festiwale muzyczne

festiwale muzyczne, letnie festiwale muzyczneKiedy tylko zauważymy pierwszy zielony listek na drzewie i poczujemy cieplejszy wietrzyk – zaczynamy myśleć o wakacjach i letnich podróżach. Jedni tęsknią za wędrówkami po górach, inni za wylegiwaniem się na plaży, a jeszcze inni za muzycznymi festiwalami pod chmurką.

Na rockowo

Sezon festiwalowy zaczyna się dużo wcześniej niż wakacje szkolne. Już na początku czerwca organizowany jest szereg imprez muzycznych. Jednym z nich jest krakowski Rock In Summer organizowany przez agencję Go Ahead. Wydarzenia przyciąga co roku tysiące fanów ciężkiego brzmienia.

To jednak nie jedyny rockowy festiwal w naszym kraju. Godny polecenia jest m. in Impact Festiwal w Łodzi. Oprócz znanych polskich kapel, pojawiają się na nim również gwiazdy zagraniczne. W ubiegłym roku były to np. takie legendy jak: Black Sabath czy Aeromith. Tegoroczna edycja zapowiada się jednak równie ciekawie.

Z kolei w lipcu, swoje rockowe oblicze ukazuje również Warszawa. Od 2010 roku jest tu bowiem organizowany Sonisphere. To festiwal, który stanowi część szerszego projektu. Składa się na niego seria koncertów odbywających się w rożnych miastach Europy. W tym roku trasa Sonisphere raczej ominie stolicę Polski. Warto jednak pamiętać o tym festiwalu, ponieważ jest to impreza, która cyklicznie powraca do naszego kraju. Poza tym zawsze możecie wybrać się na nią za granicą.

Pod szyldem sponsora

Sporym przedsięwzięciem jest także Męskie Granie. Na projekt składa się kilka koncertów w 7 różnych miastach: Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Sopocie, Chorzowie i Żywcu. W dotychczasowych edycjach festiwalu wystąpili m. in. Katarzyna Nosowska, Tomasz Stańko, Stanisław Soyka czy Lech Janerka. Męskie Granie jest zatem prezentacją wielu gatunków i stylów muzycznych.

Dla każdego coś dobrego

Po dwóch latach nieobecności powróci natomiast Coke Life Festiwal. Impreza nie jest skierowana do słuchaczy konkretnego gatunku muzycznego. Gości na swojej scenie artystów rockowych, alternatywnych, a nawet popowych. Zapraszani są na nią nie tylko polscy muzycy, ale również topowe gwiazdy zagraniczne. Ciekawe, czym nas zaskoczą w tym roku organizatorzy Coke Life?

Legendy

Są festiwale, których nazwa jest już marką samą w sobie. Takie imprezy jak Woodstock czy Jarocin warto odwiedzić przynajmniej raz życiu. Niezapomniane wrażenia gwarantowane, a i wnukom będzie co opowiadać.

Oferta festiwali muzycznych w naszym kraju jest bogata. Niezależnie od tego, jaki gatunek preferujecie, tego lata z pewnością znajdziecie coś dla siebie. Oczywiście o ile odpowiednio wcześniej kupicie bilety i zaplanujecie podróż.

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: