Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

22 czerwca 2016 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Podróż w atmosferze Olimpiady

team1, OlimpiadaJeszcze nie tak dawno pisaliśmy o Mundialu w Brazylii, a już zbliża się kolejne wielkie wydarzenie sportowe w tym kraju. Za niespełna dwa miesiące odbędą się w Rio de Janeiro Letnie Igrzyska Olimpijskie.

Rio de Janeiro to istny raj na ziemi. Skąpane w słońcu plaże, bezkresne wody oceanu i wspaniała atmosfera zabawy, która trwa przez cały rok. Oprócz wylegiwania się na piasku warto jednak zwiedzić trochę większą część miasta. Rio de Janeiro posiada bowiem również imponujące zabytki. Warto zwiedzić m.in. słynny Theatro Municipal, który już z zewnątrz wywiera niesamowite wrażenie. Budynek ten można zwiedzić z przewodnikiem lub pokusić się o wykupienie biletu na jedno z przedstawień (wbrew pozorom nie są aż takie drogie).

Jeżeli chcecie podziwiać unikatową brazylijską przyrodę, to warto się wybrać do ogrodu botanicznego lub Parque Lage. Zwłaszcza ta ostatnia atrakcja jest warta odnotowania. Ten XIX-wieczny park znajduje się u podnóża gór i jest otoczony lasami. Urokliwy krajobraz dopełnia piękna rezydencja. Na terenie parku znajdziemy również kawiarnię i szkołę artystyczną.

Oprócz zwiedzania przewodnikowych punktów miasta, warto wybrać się po prostu na spacer stromymi uliczkami Rio de Janeiro tzw. morro. Taka przechadzka może dostarczyć niezwykłych przeżyć estetycznych. Architektura jest tutaj zróżnicowana i momentami zaskakująca dla turysty z Europy. Do tego jeszcze atrakcyjne ukształtowanie terenu, które odsłania niejedną tajemnicę Rio de Janeiro.

    Jeżeli jesteście fanami sportowych zmagań i dodatkowo lubicie podejmować podróżnicze wyzwania, to wyjazd do Rio de Janeiro jest właśnie dla Was. Wyjątkowa atmosfera miasta, zapierająca dech w piersiach przyroda, piękne zabytki i rajskie plaże – to propozycja nie do odrzucenia. Sami przyznacie.

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: