Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

19 marca 2015 przez Europcar Polska · 1 odpowiedź

Podróż Szlakiem Zamków Piastowskich

podróż samochodem, Szlak Zamków Piastowskich

www.visit-wroclaw.pl

Jeżeli nie macie jeszcze pomysłu na to, jak spędzić majówkę proponujemy odwiedzić Dolny Śląsk i udać się w podróż Szlakiem Zamków Piastowskich. Gwarantujemy, że będzie to nie tylko ekscytująca wycieczka krajoznawcza, lecz także ciekawa lekcja historii.

Swoją wycieczkę możecie zacząć od Zamku Książ, znajdującego się w Wałbrzychu na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego. Jest on trzecim co do wielkości zamkiem w Polsce. Rozmiarem ustępuje tylko zamkowi krzyżackiemu w Malborku oraz Wawelowi. We wnętrzu można podziwiać imponujące salony barokowe. Na wyróżnienie zasługują przede wszystkim: Salon Chiński, Salon Gier oraz reprezentacyjna Sala Maksymiliana.

36 kilometrów dalej, w miejscowości Bolków, natrafimy na kolejny zamek. Jeśli wierzyć legendom, zaczątki budowli wzniesiono już w IX wieku. Jednak według źródeł historycznych zamek został założony w XIII wieku przez księcia Bolesława Łysego. Dzisiaj znajduje się w nim Muzeum Regionalne, które przyciąga turystów nie tylko interesującymi ekspozycjami, lecz także cyklicznie organizowanymi imprezami kulturalnymi. Jedną z nich jest coroczny Piknik Rycerski, który przyciąga rzesze entuzjastów.

Kierując się 50 km na północny zachód, napotkamy zamek Grodziec. Jest to gotycka budowla położona na wygasłym wulkanie w okolicy Złotoryi. Na zamku tym organizowane są przeróżne wydarzenia kulturalne: wystawy fotograficzne, przeglądy teatrów, plenery malarskie, turnieje łucznicze i inne. Co odważniejsi turyści mogą nawet w nim nocować a nawet zorganizować prywatne przyjęcie.

Szlak Zamków Piastowskich liczy o wiele więcej budowli, niż tylko te, które przedstawiliśmy. Cała trasa liczy bowiem aż 146km i prowadzi przez 15 grodów piastowskich. Szlak ten posiada niebywałe walory krajoznawcze i stanowi nie lada wyzwanie dla tych, którzy zamierzają pokonać go pieszo. Przebiega bowiem przez tereny o urozmaiconej rzeźbie, górzyste i powulkaniczne. Jeżeli lubicie podróżnicze wyzwania – Szlak Zamków Piastowskich jest właśnie dla was.

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój komentarz }

Pysia Maj 27, 2015 o 15:17

Na tegoroczny weekend majowy moim celem podróży był Zamek Książ 🙂 Krótki urlop, ale bardzo interesujący tak pod kątem historycznym jak i urlopowym. Pozdrawiam!

Odpowiedz

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: