Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

16 czerwca 2016 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Podróż na granicy kontynentów – Rosja

highway to sunlight, RosjaJeżeli jeszcze nie macie pomysłu na wiosenny urlop, to warto pomyśleć o podróży w nieco mniej oczywistym kierunku. Zamiast wybierać się do Egiptu, Tunezji czy Grecji, lepiej udać się w rejony mniej oblegane przez turystów. Takim z pewnością jest Rosja.

O atrakcjach turystycznych Rosji można by pisać długo. Jest to bowiem kraj wielu kontrastów, który zachwyca różnorodnością zwyczajów, zabytków i przyrody. Do perełek architektury rosyjskiej niewątpliwie można zaliczyć serię zabytków, które znajdują się w Sankt Petersburgu i jego okolicach. Jednym z nich jest ogromny Pałac Katarzyny – Carskie Sioło, stanowiący popis sztuki barokowej. Innym przykładem jest Kościół Zbawiciela, znajdujący się zaledwie 1 km od centrum. Jest on tak piękny, że dostarcza turystom iście mistycznych przeżyć. Żadne zdjęcie ani opis nie są w stanie oddać jego niezwykłego charakteru, dlatego najlepiej zobaczyć go na własne oczy. Godnym odwiedzenia jest również Muzeum Ermitaż, w którym znajduje się pokaźna kolekcja dzieł sztuki (w tym najsłynniejszych europejskich malarzy).

Rosja to jednak nie tylko wspaniałe miasta. Choć podczas zwiedzania Peterburgu czy Moskwy można by zedrzeć buty, to jednak warto wybrać się także w inne ciekawe miejsca. Fanom nieco bardziej ekstremalnych wypraw polecamy podróż nad Bajkał (najgłębsze jezioro słodkowodne jezioro na świecie). Najlepiej udać się w nią koleją Transsyberyjską, która jest najsłynniejszą i najdłuższą koleją na świecie. Taka podróż rozległymi terenami Azji może dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń.

    Jakichkolwiek miejsc w Rosji by Wam nie polecać, jedno jest pewne: nikt nie zaplanuje Wam tak dobrze podróży, jak wy sami. Katalogi biur podróży być może są zachęcające, ale oferują dosyć banalny scenariusz podróży. Jeżeli zaplanujecie samodzielnie wycieczkę do tego przepięknego kraju, z pewnością zapamiętacie ją na długo. Dlatego mapy w dłoń i dzieła!

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: