Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

28 września 2015 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Podróż jesienią

podróż jesieniąJesień wcale nie musi być smutna, szara i nieciekawa. Wystarczy, że spędzimy ją na wymarzonym urlopie w jakimś urokliwym miejscu. Oto lista kierunków, w które warto się wybrać, pożegnawszy lato.


Za granicą

Polacy od wielu lat i z uporem okupują egzotyczne kraje, w czasie, kiedy w Polsce panują równie tropikalne temperatury. Niewielu planuje swój urlop w takich krajach jak: Egipt, Cypr czy Tunezja jesienią. A szkoda, bo to właśnie wtedy można najefektywniej wypocząć. Wybierając się do ciepłych krajów po sezonie, przedłużymy sobie lato, zdobędziemy zdrową opaleniznę, a i w portfelu zostanie trochę więcej grosza.

W Polsce

Zagranicą zagranicą, ale wiadomo, że najpiękniejsza jest jesień jest w Polsce. Nasz kraj zachwyca wtedy istną feerią barw, którą trudno spotkać gdziekolwiek indziej. Polskie lasy (niedoceniane latem tak, jak góry czy morze) jesienią zyskują na prawdę dużo uroku i przykuwają wzrok turystów. Jesienne krajobrazy najlepiej podziwiać w Bieszczadach. Jeżeli ktoś szuka ciszy, spokoju i pragnie się odciąć od miejskiego zgiełku miejsce to stwarza doskonałe warunki ku temu.

Kolejnym regionem, który warto odwiedzić po sezonie jest Podlasie. Spędzając tam urlop można być świadkiem nieprawdopodobnego spektaklu natury. Są tam aż cztery Parki Narodowe: Białowieski, Biebrzański, Narwiański oraz Wigierski. Oprócz tego na Podlasiu rozciągają się także dwie prastare puszcze: Białowieska i Augustowska. Jest to region, który słynie z malowniczych krajobrazów i dziewiczych terenów natury. Ponadto stwarza doskonałe warunki dla miłośników sportów ekstremalnych. Dużym zainteresowaniem cieszą się tutaj spływy kajakowe, nurkowanie, parasailing, kitesurfing oraz narciarstwo wodne.

Wbrew panującym trendom, wcale nie trzeba spędzać urlopu latem, aby móc go mile wspominać. Zorganizowanie wypoczynku jesienią może się okazać ciekawą alternatywą, która z czasem ma szansę stać się przyjemnym nawykiem.

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: