Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

30 października 2017 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Podróż do Francji filmowym szlakiem

Po obejrzeniu takich filmów jak: Amelia, Francuski pocałunek, czy słynne komedie z Louisem de Funèsem w pamięci widza pozostają nie tylko zgrabnie nakreślona fabuła i niezwykły kunszt aktorów, lecz także sceneria, w której rozgrywa się akcja. Dzisiaj przedstawimy Wam kilka miejsc we Francji, które stały się tłem dla najbardziej znanych i lubianych produkcji filmowych.

Filmem, który ukazuje wyjątkowe piękno i romantyczność Paryża jest Amelia. Jeżeli chcecie zwiedzić stolicę Francji śladami bohaterki, to powinniście koniecznie odwiedzić wzgórze Montmartre. Na samym jego szczycie znajduje się słynna Bazylika Sacré-Cœur. Swój charakterystyczny wygląd budowla zawdzięcza trawertynowi – materiałowi, z którego została wykonana elewacja. To właśnie dlatego nazywana jest ona białą bazyliką.

Zwiedzanie obiektu jest bezpłatne (nie licząc wejścia do krypty i na kopułę). Nie radzimy jednak oszczędzać na biletach. Krajobraz, jaki roztacza się z tarasów wokół kopuły wynagrodzi Wam każdą niedogodność. Jeżeli traficie na przyjazną pogodę możecie podziwiać panoramę miasta w promieniu 30 kilometrów.

Na wzgórzu Montmartre oprócz Bazyliki drugim filmowym obiektem jest karuzela. Rzecz, która w innym miejscu byłaby postrzegana jako symbol kiczu i tandety, tutaj, stanowi uroczy akcent, przy którym zatrzyma się każdy turysta. Jeżeli jesteście fanami Amelii koniecznie musicie zajrzeć także do Café des 2 Moulins przy Rue Lepic 15, w której pracowała bohaterka oraz przejść się po dworcu Gare du Nord.

Drugim filmowym kierunkiem, który chcielibyśmy Wam przybliżyć jest Saint Tropez, które stało się tłem takich filmów jak: Żandarm z Saint Tropez z Louisem de Funèsem czy I Bóg stworzył kobietę z Brigitte Bardot. Miasteczko położone jest w południowej Francji na lazurowym wybrzeżu. Mimo niewielkich rozmiarów Saint Tropez cieszy się dużym zainteresowaniem turystów. Przede wszystkim jest doskonałe do uprawiania sportów wodnych. Poza tym posiada rozległą plażę, z której roztacza się widok na krystalicznie czyste wody oraz niesamowity zachód słońca. Oprócz tego w miasteczku jest kilka muzeów. Jednym z nich jest Muzeum Zwiastowania z galerią sztuki współczesnej. Ciekawostką jest także Muzeum Żandarmerii i kina.

Na koniec polecamy Wam podróż na Korsykę, gdzie rozgrywa się akcja Szachistki. Jeżeli marzy Wam się urlop na skąpanej w słońcu plaży z widokiem na klifowe wybrzeże, to Korsyka jest właśnie dla Was. Oprócz wspaniałej przyrody możecie podziwiać tu także niezwykłe zabytki m.in. starożytne ruiny oraz XV-wieczną cytadelę.

Francja to kraj słynący z wykwintnej kuchni, wielowiekowych tradycji winiarskich i pierwszorzędnych domów mody. Nie zapominajmy jednak, że jest to również kraj braci Lumière, a więc ojczyzna kinematografii. Mamy nadzieję, że przedstawione przez nas plenery filmowe zachęcą Was do podróżowania po Francji i oglądania wspaniałych francuskich dzieł filmowych.

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: