Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

19 września 2018 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Pamiętajcie o ogrodach… czyli o odpoczynku na łonie natury

Ogrody są nie tylko piękne, ale i odprężające. Można w nich doskonale naładować akumulatory przed zbliżającą się zimą. Oto 3 propozycje od nas: ogród włoski, polski i angielski. Przeczytajcie!

Jeżeli będziecie we Włoszech w okolicach Rzymu, warto abyście zahacyzli o miasteczko Tivoli, w którym znajduje się kompleks ogrodowo-pałacowy o nazwie Willa d’este. Wokół pałacu rozpościera się ogromny ogród z tysiącem fontann, a także nieziemska panorama Rzymu i okolicznych miasteczek (gdyż Tivoli jest położone na wzgórzu).

 

W ogrodzie nie ma co prawda zbyt wiele kwiatów, za to jest mnóstwo romantycznych zakamarków, grot, fontann, rzeźb i starodrzewi. Oprócz turystów w ogrodzie można spotkać także niezwykle przyjacielskie ptaki: czaple, cykady i kaczki. Sama Willa d’este również jest imponująca. W środku znajdziecie kilka komnat z freskami, dziedziniec, a na zewnątrz olbrzymi taras widokowy.

Jeżeli szukacie wytchnienia od codziennych obowiązków i chcielibyście się poczuć jak bohaterowie Tajemniczego ogrodu, to doskonałym pomysłem będzie wycieczka do ogrodu botanicznego w Kórniku koło Poznania. Ogród rozciąga się na powierzchni ok. 50
hektarów. Możecie tam podziwiać przeróżne gatunki azalii, rododendronów, magnolii, forsycji i wielu innych kwitnących roślin. Oprócz parku w skład kompleksu wchodzi również średniowieczny Zamek. Wycieczka do Kórnika może być nie tylko wspaniałą okazją do odpoczynku, lecz także nauki o przyrodzie. W arboretum znajduje się bowiem ścieżka turystyczno-edukacyjna Drzewa Świata. Ponadto w Kórniku organizowane są zielone lekcje, podczas których uczniowie mogą wzbogacić swoją wiedzę z zakresu biologii. Jeżeli się
pospieszycie, to na przełomie maja i czerwca możecie wybrać się na Dni azalii i różaneczników.

 

Godnym polecenia miejscem jest także angielski Kew Garden. Stanowi on przykład naturalistycznego, ale uporządkowanego ogrodu w stylu angielskim. Znajdziecie tam zarówno kwitnące rabaty, jak i olbrzymie drzewa i krzewy. Będziecie mogli podziwiać kolorowe szklarnie, romantycznie ukwiecone stawy i majestatyczne rzeźby.

 

Jest to ogród rozciągający się na olbrzymim terenie, ok. 140 hektarów. Trzeba zatem przygotować się na bardzo długi spacer. Oprócz obejrzenia wyjątkowej roślinności, można w nim zwiedzić również wieżę Pagoda, The Waterlily House i palmiarnię.

 

Wycieczka do ogrodu może stanowić terapię dla duszy i ciała. Warto wybrać się na łono natury, zwłaszcza po wakacjach, kiedy jest mniej turystów, a rośliny przybierają jesienne barwy.

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: