Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

26 maja 2015 przez Europcar Polska · 2 komentarze

Odwiedź je zanim znikną z mapy. Najbardziej zagrożone rejony świata.

1eeae14fa2da2a89a7fa772e0ce8115c, Najbardziej zagrożone rejony świata

podroze.onet.pl

Są takie miejsca na świecie, których za kilkanaście lat może nie być na mapie świata. Zagrażają im siły przyrody lub działalność człowieka. Oto regiony, które w niedługim czasie mogą podzielić los Atlantydy.

Jednym z takich miejsc jest Wenecja – miasto położone na lagunie Morza Adriatyckiego. Minipowodzie, które co roku ją nawiedzają, to jedynie zapowiedź tego, co może się wydarzyć w przyszłości. Już teraz regularnie jest zalewany Plac Świętego Marka znajdujący się w najstarszej części Wenecji. Naukowcy twierdzą, że za kilkadziesiąt lat perła Adriatyku może się znaleźć całkowicie pod wodą.

W podobnej sytuacji są Malediwy. Obecnie jest to jeden z najchętniej odwiedzanych kierunków świata. Archipelag liczy ponad 100 wysp osadzonych na blisko 30 atolach koralowych. Szacuje się, że Malediwy znikną pod turkusowymi wodami Oceanu Indyjskiego jeszcze w tym wieku. Nie wiadomo, na ile te prognozy się sprawdzą, dlatego warto się wybrać w to miejsce czym prędzej.

Niektóre regiony są ulokowane wyjątkowo nieszczęśliwie. Cyklicznie nękają je kataklizmy i klęski żywiołowe. Jednym z takich miejsc jest Bangladesz. Jego głównymi problemami są susze, tajfuny i oczywiście powodzie. W okresie monsunowym południowa część kraju zostaje zalewana. Do najbardziej zagrożonych miast należą: Brahmanbaria, Barisal jak również sama stolica: Dhaka.

Miejsc, które walczą o przetrwanie jest wiele na naszej planecie. Wenecja, Malediwy czy południe Bangladeszu to najbardziej oczywiste przykłady zagrożonych cudów świata. Miejmy nadzieję, że współczesna cywilizacja znajdzie sposób, aby ocalić te niezwykłe rejony – zarówno od katastrofy, jak i zapomnienia.

{ 2 odpowiedzi… przeczytaj je poniżej dodaj swój komentarz }

lea Kwiecień 20, 2016 o 10:46

Miejsc, które znikną jest sporo, to nie tylko te wspomniane wyżej, czytałam ostatnio o tym trochę – http://www.pansamolocik.pl/media/miejsca-na-swiecie-ktore-moga-zniknac,233.html mam nadzieję że nie wszystko jest prawdą i jednak wiele z tych zakątków, jeszcze długie, długie lata będzie zachwycało turystów

Odpowiedz

http://herb24.space Październik 23, 2017 o 22:12

Wonderful blog! I found it while surfing around on Yahoo News.
Do you have any tips on how to get listed in Yahoo News?

I’ve been trying for a while but I never seem to get there!
Many thanks
Website: http://herb24.space

Odpowiedz

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: