Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

11 grudnia 2014 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

O czym pamiętać, kupując używany samochód?

Keys, używany samochódTen, kto poszukiwał samochodu na rynku wtórnym wie, że kupno używanego pojazdu nie jest łatwym zadaniem. Jeżeli nie chcemy dołączyć do grona niezadowolonych i oszukanych, warto przygotować się do planowanej transakcji.

Na początku dobrze jest określić, czego się szuka. Dokładne sprecyzowanie własnych wymagań i potrzeb, znacznie zawęża krąg poszukiwań i zmniejsza ryzyko przepłacenia. Niektóre opcje mogą wywindować cenę nie podnosząc przy tym funkcjonalności. Dlatego nawet tak, wydawałoby się, błaha kwestia, jak liczba drzwi powinna zostać wcześniej przemyślana.

Drugim krokiem jest przeprowadzenie ,,wywiadu” na temat interesującego nas modelu. Poszukując samochodu używanego warto posiłkować się opiniami innych użytkowników, a najlepiej znajomych, którzy powiedzą nam bez ogródek, co myślą na temat danego modelu. Dobrym pomysłem jest także przejrzenie forów motoryzacyjnych oraz magazynów, w których umieszczane są zestawienia modeli z konkretnego segmentu. Zgromadzona przez nas wiedza przyda się z pewnością podczas negocjacji ze sprzedającym.

Jeżeli jednak nie jesteśmy pewni swoich kompetencji, warto na oględziny zabrać ze sobą druga osobę, która obiektywnie spojrzy na auto. Dobrze, jeżeli zna się na motoryzacji choć trochę i potrafi ocenić nie tylko nadwozie, lecz także to, co znajduje się pod maską. Jeżeli jest taka możliwość, należy koniecznie poprosić sprzedającego o podniesienie pojazdu na lewarku.

Dobrą praktyka jest także oglądanie osobiście tylko tych egzemplarzy, które znajdują się blisko naszego miejsca zamieszkania. Daleka podróż generuje niepotrzebne koszty, które na etapie przeglądania ofert powinniśmy minimalizować. Po zakupie i tak będziemy musieli doinwestować nasz używany nabytek.

Przedstawione przez nas rady oczywiście nie wyczerpują tematu. Wskazują jednak pewien kierunek, który powinien obrać każdy wnikliwy kupujący. Niezależnie od tego, jaką perspektywę przyjmiemy podczas kupowania, warto pamiętać o jednym: pośpiech jest złym doradcą. Jeżeli pośpieszymy się z kupnem używanego samochodu, prawdopodobnie będziemy śpieszyć się także z jego sprzedażą.

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: