Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

23 marca 2017 przez Europcar Polska · 2 komentarze

Nowoczesne technologie w samochodach

Nowoczesne technologieObecnie samochód jest nie tylko środkiem lokomocji, lecz także coraz częściej efektownym gadżetem. Oprócz podstawowych funkcji, auto musi spełniać również szereg wymagań estetycznych. Sprawdźmy, które modele mogą pochwalić się najbardziej nowoczesnym designem i próbują wyprzedzić epokę.

Na początek może coś ze średniej półki, czyli kompakt od Renault. Nowe Megane przykuwa uwagę już samym wyglądem zewnętrznym. Monumentalny przód oraz eliptyczne reflektory z tyłu nadają samochodowi drapieżnego charakteru. Oświetlenie zwraca również szczególną uwagę we wnętrzu. Podświetlane ozdobne listwy, które są delikatnie zarysowane na drzwiach oraz w okolicy skrzyni biegów, nadają lekkości oraz nowoczesnego charakteru. Megane może pochwalić się zaawansowanymi technologiami podkładowymi: od 7-calowego ekranu TFT poprzez wyświetlacz przezierny Head-Up oraz system multimedialny R-LINK 2 z funkcją pilota aż do systemu MULTI-SENSE z pięcioma trybami pracy. Oprócz tego model posiada wiele systemów bezpieczeństwa np. system wspomagania nagłego hamowania.

Nowatorską aplikację posiada natomiast Volvo. Chodzi oczywiście o system Volvo on call, który umożliwia nie tylko otwieranie samochodu i uruchamianie silnika, lecz także służy jako pomoc w sytuacjach alarmowych. W modelach wypuszczonych na rynek chiński dostępna jest nawet usługa concierge, umożliwiająca rezerwację stolika w restauracji czy biletu lotniczego.

Jeżeli chodzi o systemy bezpieczeństwa, to ciekawe rozwiązanie oferuje Subaru. Jego stereoskopowa kamera może niemalże wyręczyć wzrok kierowcy. Podstawową funkcją tego systemu jest określanie odległości, w jakiej znajdują się obiekty przed maską samochodu. Oprócz tego EyeSight widzi nie tylko inne samochody, lecz także pozostałych uczestników ruchu: pieszych i rowerzystów. Jest tylko jeden minus: system sprawdza się tak naprawdę przy mniejszych (dozwolonych) prędkościach, czyli 50 km/h. Wtedy jest w stanie skutecznie zahamować przed przeszkodą. Ale to chyba zrozumiałe. Takie są prawa fizyki.

Nowoczesne technologie stały się nieodzowną częścią naszego życia. Mimo powszechności, ciągle potrafią jednak zaskakiwać. Samochody wyposażone w nowoczesne technologie mają nie tylko oddziaływać na nasz zmysł estetyczny i być oznaką prestiżu, lecz także dbać o nasze bezpieczeństwo. Dlatego warto się z nimi zaprzyjaźnić.

{ 2 odpowiedzi… przeczytaj je poniżej dodaj swój komentarz }

Adrian Maj 5, 2017 o 08:42

Technologie technologiami, ale nic nie wyręczy zdrowego rozsądku za kierownicą

Odpowiedz

Michal Maj 30, 2017 o 15:01

W obecnych czasach samochody są bardzo naszpikowane elektroniką, znajduje się ona praktycznie w każdym miejscu. No ale ta elektronika też sprawia że samochodem już jeździ się z pełnym komfortem. Wiadomo, do tego zdrowy rozsądek to fundament.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: