Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

24 sierpnia 2018 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Nowoczesne technologie, które zwiększają bezpieczeństwo podczas jazdy

aplikacje mobilneProducenci samochodów ciągle starają się udoskonalać systemy bezpieczeństwa, które coraz bardziej wyręczają kierowcę. Jakie udogodnienia są oferowane w najnowszych autach? Oto kilka z nich. Przeczytajcie.

System wspomagający utrzymanie na pasie ruchu

Jest to system który doskonale sprawdzi się podczas dłuższej podróży, np. na zatłoczonej autostradzie. Jego głównym zadaniem jest śledzenie położenia auta na pasie ruchu. Działanie tego systemu jest bardzo proste. W sytuacji kiedy samochód zaczyna zjeżdżać z pasa ruchu, wówczas włącza się ostrzegawczy sygnał dźwiękowy. Bardziej zaawansowane systemu potrafią nawet samodzielnie skierować auto z powrotem na wyznaczony pas ruchu.

 

System wykrywający zmęczenie kierowcy.

Jest to tzw. Driver Alert System, który pomaga kierowcy zachować czujność podczas prowadzenia pojazdu. Jest to narzędzie, które wykrywa znużenie kierowcy w momencie kiedy pojazd zaczyna być prowadzony w sposób niestabilny. W razie sytuacji stwarzającej zagrożenie rozbrzmiewa ostrzegawczy sygnał dźwiękowy, a na monitorze pojawia się również ostrzeżenie tekstowe.

System wspomagający hamowanie

Działa on w ten sposób, że monitoruje odstęp i prędkość zbliżania się do pojazdu poprzedzającego. W razie niebezpieczeństwa samochód automatycznie hamuje. Jest to jednak system, który działa przy niskich prędkościach, czyli do 30 km/h. Dlatego najlepiej sprawdzi się w ruchu miejskim np. w korku lub kiedy szukamy miejsca do parkowania.

 

Oprócz wymienionych technologii coraz popularniejsze stają się także systemy monitorowania martwego pola, śledzenia ruchu poprzecznego przy cofaniu czy też system adaptacyjnych świateł. Koncerny samochodowe prześcigają się w wymyślaniu kolejnych ułatwień. Wszystko zmierza więc do wprowadzenia pojazdów autonomicznych. Być może już za kilka lat…

 

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: