Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

30 października 2014 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Nowe obowiązkowe wyposażenie w samochodach Europcar

wyposażenie samochodów Europcar, wyposażenie w samochodachTydzień temu pisaliśmy o zmianach w polskim prawie drogowym. Jednak temat okazał się mieć swoją kontynuację za sprawą nowych regulacji prawa wspólnotowego. Zgodnie z dyrektywą unijną, od 1. listopada wszystkie nowe auta posiadające homologację – będą wyposażane w obowiązkowe systemy. Celem jest poprawa bezpieczeństwa i zmniejszenie negatywnego wpływu samochodów na środowisko.

Nowe rozwiązania nie ominą również wypożyczalni Europcar. Samochody, które oddajemy naszym klientom w użytkowanie są wymieniane średnio do pół roku, dlatego powyższa zmiana stopniowo obejmie całą naszą flotę. Sprawdźmy więc, co wejdzie w skład obowiązkowego wyposażenia?

Niewątpliwie jego ważnym elementem będzie sygnalizacja informująca pasażerów o niezapięciu pasów bezpieczeństwa. Podwójny charakter ostrzeżeń (świetlno-dźwiękowy) ma nie tylko przypomnieć o zapięciu pasów, lecz także skutecznie je wyegzekwować. Jak będzie w praktyce? Alarmowanie wydaje się być na tyle uciążliwe, że powinno spełnić swą funkcję.

Innym systemem, który producenci będą montować w nowych samochodach po 1. listopada, będzie system kontroli ciśnienia powietrza w oponach. Za pomocą dodatkowej kontrolki na desce rozdzielczej, kierowca zostanie poinformowany o nieprawidłowym ciśnieniu w oponach. To rozwiązanie ma za zadanie zapobiec niespodziewanej utracie kontroli nad pojazdem a dodatkowo wydłużyć żywotność ogumienia i zmniejszyć spalanie.

Poprawie bezpieczeństwa mają również służyć mocowania ISOFIX. Będą one spełniać podwójną funkcję: jako zaczepy fotelików dziecięcych oraz wzmocnienie tylnej kanapy. Ta ostatnia ma stanowić dodatkową ochronę w czasie zderzenia czołowego i skutecznie oddzielać bagażnik od kabiny pasażerskiej.

Kolejnym urządzeniem, związanym raczej z ekologią niż bezpieczeństwem, będzie sygnalizacja optymalnego przełożenia skrzyni biegów. System podpowie kierowcy moment, w którym powinien zmienić bieg, tak, aby zmniejszyć zużycie paliwa oraz emisję spalin.

Elementy nowego obowiązkowego wyposażenia wydają się być pożyteczne. Jak będą funkcjonować w praktyce – najwcześniej przekonają się Ci klienci, którzy wypożyczą samochód w Europcar wiosną 2015 roku. Zachęcamy Państwa do śledzenia nowości w naszej flocie. Z pewnością będzie w czym wybierać.

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: