Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

14 sierpnia 2015 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Niezbędnik wakacyjny – o tym pamiętaj podczas podróży

wakacje samochodem, Niezbędnik wakacyjnyWakacje to czas odprężenia i beztroski. Jednakże nie zwalniają nas one z zachowywania zdrowego rozsądku. Dzisiaj podpowiemy Wam, o czym warto pamiętać podczas wakacyjnych podróży, aby uniknąć przykrych niespodzianek.

            W pierwszej kolejności warto zatroszczyć się o swoje zdrowie. Podstawą jest skompletowanie apteczki pierwszej pomocy. Dotyczy to zarówno podróży odbywanej samochodem, jak i innych. Niezależnie od tego jakim środkiem transportu zamierzacie podróżować, warto mieć ze sobą własną podręczną apteczkę. Posiadając osobisty zestaw pierwszej pomocy, będziecie czuli się pewnie i bezpiecznie podczas wakacji.

            Po drugie nie zapomnijcie o zabraniu ze sobą potrzebnych dokumentów. Przede wszystkim będą to paszporty, wizy, bilety i ubezpieczenia turystyczne (o czym zdarza się zapominać). Jeżeli dokonywaliście jakichkolwiek czynności online (zakupu, rezerwacji), konieczne będzie ich drukowane potwierdzenie. Bez tego Wasz bilet elektroniczny lub dokonana online odprawa nie będą mogły być zweryfikowane przez odpowiednie służby.

            Powodzenie podróży zależy także w dużej mierze od umiejętnie spakowanego bagażu. Do wakacyjnej torby powinniście włożyć przede wszystkim odpowiedni ubiór. Jeżeli chodzi o dopasowanie go do warunków atmosferycznych, to należy przygotować się na każdą ewentualność. Przy wyborze ubioru najlepiej kierować się rodzajem aktywności, jaki będziecie podejmować w czasie wakacji. Oprócz tego należy spakować również lekarstwa: zażywane na stałe, przeciwbólowe, na dolegliwości żołądkowe. Na koniec warto dorzucić do bagażu trochę suchego prowiantu i wodę.

            Zawsze dobrze jest mieć ze sobą także materiały nawigujące takie jak: mapa, przewodnik turystyczny, czy nawigacja na nośniku elektronicznym. Z pewnością nie przeładują one waszego bagażu, a być może okażą się pomocne.

            Moglibyśmy jeszcze długo tak wyliczać. Czego by jednak nie doradzać, warto pamiętać, aby podczas wakacji nie tylko chodzić z głową w chmurach, ale także trzymać głowę na karku.

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: